Kamu Haberleri

Yönetmelik Değişikliği Bu Öğretmenleri Mağdur Etti

YAPILAN DEĞİŞİKLİK ÖĞRETMENLERİ MAĞDUR ETTİ

MEB tarafından yapılan yönetmelik değişikliği ile %100 artırımlı hizmet puanı uygulaması kaldırıldı. Bu durumun tek bir istisnası var. %100 artırımlı almaya başlayan öğretmenler yine %100 artırımlı almaya devam edecekler.

%100 artırımlı hizmet puanı uygulamasının kaldırılması birçok öğretmeni de mağdur etti ve bu haklarının elinden alınmasına sebep oldu.

Örneğin 2018 yılında %25 artırımlı hizmet puanı almaya başlayan bir öğretmen, 2019 yılında da %50 artırımlı hizmet puanı almış oldu. 2020 yılında da %100 artırımlı hizmet puanı almaya başlamayı bekleyen bu öğretmenin maalesef bu hakkı elinden alınmış oldu. Yönetmelik değişikliğinin yapıldığı tarih itibarıyla yürürlüğe girmesi sebebiyle bu öğretmen %100 artırımlı hizmet puanı alamayacak. MEB bu konuda ek bir madde koyarak mağduriyeti önleyebilirdi.

Örneğin artırımlı hizmet puanı almaya başlayan öğretmenler için eski uygulama devam ettirilerek %100e ulaşmaları sağlanabilirdi.

%100 artırımlı puan almak için okullarından da yıllardır tayin istemeyen bu öğretmenlerin artık okullarında sabit kalmalarının da bir anlamı kalmamış oldu. %100 artırımlı hizmet puanı alamayacak bu öğretmenlerin büyük bir kısmı farklı okullara tayin isteyecektir.

Reha Akyürek

Bilgi Üniverstesi Elektronik Mühendisliği bölümünü bitiridim. Profesyonel olarak haber editörlüğü yapmaktayım.
İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı