Kamu Haberleri

YKS ertelenecek mi? 2020 YKS ne zaman yapılacak?

YKS ne zaman yapılacak sorusu araştırılıyor. ÖSYM sınav takvimi içerisinde üniversite sınavı tarihleri açıklandı. Sınava girecek olan öğrenciler hangi oturumun ne zaman ve saat kaçta olduğunu bu takvim üzerinden öğrenebiliyorlar. Bu yıl ilk oturum olan TYT 27 Haziranda yapılacak. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca dün yaptığı açıklamada YKS ve LGS ile ilgili, Her iki sınav için Bilim Kurulunun, özellikle sınava giriş ve çıkış saatleri olmak üzere bu sınava daha güvenilir bir şekilde gelişlerini sağlamak üzere tedbir alınması, gerektiğinde sokağa çıkma dahil olmak üzere, o saatlerle ilgili bir önerisi oldu. dedi.

BAKAN KOCADAN YKS AÇIKLAMASI  Bilim Kurulu Toplantısı sonrası Sağlık Bakanı Fahrettin Koca açıklamalarda bulundu.

Bakan Koca, “(LGS ve YKS) Bilim Kurulunun, sınava giriş ve çıkış saatleriyle ilgili, sokağa çıkma dahil, tedbir alınması önerisi oldu.” şeklide konuştu.Koca, vaka sayısındaki dalgalanma hakkında ise “Sürpriz yok, beklenen sınırdayız. Bu sınırı aşmamak sizin elinizde.” ifadelerini kullandı.Sağlık Bakanı Koca, Türkiyenin koronavirüsten ölümlerde 1 milyon kişi başına 57 vefat ile dünyada 47. sırada yer aldığını bildirdi.

YKS NE ZAMAN YAPILACAK?  ÖSYMnin yayımladığı takvime göre, 2020 YKS sınavları 27-28 Haziranda gerçekleştirilecek.

2020-YKS 1. Oturum (TYT): 27 Haziran 2020 Cumartesi 10.15 2020-YKS 2. Oturum (AYT): 28 Haziran 2020 Pazar 10.15 2020-YKS 3. Oturum (YDT) 28 Haziran 2020 Pazar 15.45

Reha Akyürek

Bilgi Üniverstesi Elektronik Mühendisliği bölümünü bitiridim. Profesyonel olarak haber editörlüğü yapmaktayım.
İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı