Kamu Haberleri

Yeni İlçe Milli Eğitim Müdürlerini AK Parti İl Başkanı Açıkladı; CHP Tepki Gösterdi

Kayseride Kocasinan, Talas, Bünyan, Felahiye ve Yeşilhisar İlçe Milli Eğitim müdürleri görevlerinden alınarak, yerlerine yeni isimler atandı. İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerine ataması yapılan yeni isimleri sosyal medya hesabından duyuran AK Parti Kayseri İl Başkanı Şaban Çopuroğlu, şu notu paylaştı;

AK PARTİ İL BAŞKANI AÇIKLADI

“Bu bir bayrak değişimi. Şu ana kadar Kocasinan, Talas, Bünyan, Felahiye ve Yeşilhisar İlçe Milli Eğitim Müdürü olarak görev yapan idarecilerimize teşekkür ediyoruz.

Yardımcısı Şemun Akman, Kocasinan İlçe Milli Eğitim Müdürü Bahamettin Karaköse, Talas İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Elmalı, Bünyan İlçe Milli Eğitim Müdürü Nurettin Şahin, Yeşilhisar İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Bozdağ ve Felahiye İlçe Milli Eğitim Müdürü Yunus Cengize görevlerinde başarılar dileriz.”

CHP TEPKİ GÖSTERDİ

İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerine ataması gerçekleştirilen kişilerin AK Partili Başkan tarafından duyurulmasına tepki gösteren CHP Kayseri İl Başkanı Ümit Özer, şu ifadeleri kullandı:
“İlçe Müdürlüklülerine atanan kişilerin liyakatine bakılmaksızın ataması gerçekleşti. Bu kişilerin hepsi AKPye yakın isimler.”

“BU GÖRÜNTÜLER KAYSERİYE YAKIŞMIYOR”

Bunun yanında Valilik tarafından açıklanması gereken atamaların AK Partili başkan tarafından duyurulması geldiğimiz noktayı gösteriyor. Bu görüntüler Kayseriye yakışmıyor. AK Partiye göre liyakat itaat demektir.”

Geçtiğimiz günlerde SGK İl Müdürü Haci Ali Hasgül, İl Sağlık Müdürü Hasan Ali Benli ve İl Milli Eğitim Müdürü Celalettin Ekici birer gün arayla AK Parti Kayseri İl Başkanı Şaban Çopuroğlunu parti binasında ziyaret etmiş ve bu ziyaretler AK Parti il müdürlerini sorguya mı çekti? şeklinde yorumlanmıştı.

Sözcü

Reha Akyürek

Bilgi Üniverstesi Elektronik Mühendisliği bölümünü bitiridim. Profesyonel olarak haber editörlüğü yapmaktayım.
İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı