Taşeron Haber

Van’da 5 kişi Korona Virüs şüphesiyle tedavi altına alındı

Van’da 5 kişi Korona Virüs şüphesiyle tedavi altına alındı
23 Şubat 2020 - 1:04

Van’dan gelen son dakika bilgilerine göre 5 kişi Korona Virüs şüphesiyle tedavi altına alındı. Yetkililer tarafından doğrulanan bilgilere göre 3’ü İran’dan Türkiye’ye geçen Türk vatandaşı, 2’si de Hakkari’den getirilen bir anne ve çocuğu yüksek ateş sebebiyle önce İntaniye servisine alındıktan sonra tedavi altına alındılar.

İran’dan Van’a geçmek isteyen 3 Türk vatandaşında yüksek ateş tespit edilince bu vatandaşlar Van Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne götürüldüler. Burada İntaniye servisine götürülen hastalar ardından özel hazırlanan bölümde tedavi altına alındılar. Korona Virüsü’yle ilgili gerekli tetkiklerin yapıldığı ve henüz virüsün olduğunu söylemek için çok erken olduğu belirtiliyor.
Van Valiliği yetkilileri 5 kişinin tedavi altına alındığını doğrularken, bu kişilerde Korona Virüs var demek için çok erken olduğunu,yüksek ateş şikayetiyle hastaneye getirildikleri bilgisini verdiler.
Hakkari’den gelen bir anneyle çocuğunun da yüksek ateş nedeniyle tedavi altına alındığı belirtilirken, annenin durumunun iyiye gittiği fakat çocuktaki yüksek ateş durumunun devam ettği belirtiliyor.

İran’ın Kum kentinde çıkan Korona Virüs nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 6’ya çıkarken 28 kişide Korona Virüs’ün tespit edildiği, 100’den fazla kişide de Korona Virüs şüphesi nedeniyle müşahade altında tutulduğu bildirildi.

İran’dan Türkiye’ye en yoğun girişlerin olduğu sınır kapısı olan Kapıköy Sınır Kapısı’nda gerekli sağlık önlemleri alınmış ve termal kameraların kurulması için talimat verilmişti. Sınır kapısında özel bir sağlık odası oluşturulmuş ve yüksek ateşi olan hastalar bu odaya alındıktan sonra,özel donanımlı bir ambulansla Van Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde özel olarak hazırlanan bölümlere aktarılma kararı alınmıştı.

Sağlık Bakanı bugün yaptığı açıklamada İran’daki Kum şehrinin Türkiye’ye uzak olduğunu, sınır kapılarında gerekli önlemlerin alındığını belirterek sağlık ekiplerinin gerekli kontrolleri yaptığını açıklamıştı.

Türkiye ve Dünyayı yakından takip eden bir aile olarak Türkiye, İstanbul’dan Türkiyeden ve dünyadan tüm haberleri, son dakika gelişmelerini ve haber niteliği taşıyan tüm bilgileri okuyucularımızla paylaşmak ve onlara doğru ve tarafsız haberleri sunmak amacı ile yola koyulduk.