Taşeron Haber

Türkiye’de Korona Virüs’te son durum: Vaka sayısı 18’e çıktı Diskotek ve barlar kapatıldı

Türkiye’de Korona Virüs’te son durum: Vaka sayısı 18’e çıktı Diskotek ve barlar kapatıldı
16 Mart 2020 - 11:25

Zira Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın yaptığı açıklamaya göre yeni vakaların 7’si Avrupa, 3’ü de Amerika kaynaklı olarak gösteriliyor.

VAKA SAYISI 18’E ÇIKTI

Dün gece Twitter hesabından vaka sayılarıyla ilgili son durumu açıklayan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, vaka sayısının 18’e yükseldiğini açıkladı. Durumun üzücü olduğunu ama tespit edilen her vakanın izolasyon altında olduğunun hepimiz için emniyet olduğunu belirten Bakan Koca, ilk vakanın yakın çevresinden 2 kişi de daha virüsün tespit edildiğini açıkladı.

TÜRKİYE’DE TEDBİRLER GENİŞLETİLİYOR

Dün Çankaya Köşkü’nde yapılan bir toplantıda Korona Virüse karşı alınan tedbirler değerlendirildi. Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay başkanlığında yapılan toplantı da bir dizi tedbir alındı. 9 Avrupa ülkesine daha yapılan uçuşların durdurulması kararı alınırken, 17 Mart tarihi itibariyle yurda dönen tüm vatandaşların 14 gün gözetim altında tutulması kararı alındı.

9 ÜLKEYE DAHA UÇUŞLAR DURDURULDU

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun da hazır bulunduğu toplantıda bir dizi tedbir alındı. Sağlık Bakanı ve Alt Yapı Bakanı da telekonferansla katıldığı toplantıda Almanya, İspanya, Fransa, Avusturya, Norveç, Danimarka, İsveç, Belçika ve Hollanda’dan Türkiye’ye yapılan uçuşların durdurulması kararı alındı.

GECE KULÜPLERİ, BARLAR, DİSKOTEKLER KAPATILDI

İçişleri Bakanlığı yayınladığı bir genelgeyle pavyon, diskotek, bar ve gece kulüplerinin geçici süreyle kapatılması kararı alındı. 81 İl Valiliğine gönderilen Korona virüs tedbirleri başlıklı kararnameyle Çin’de başlayan ve dünyayı tehdit eden virüse vurgu yapılarak bunun bir salgın haline geldiği belirtildi.

BUGÜN SAAT 10’DA BAŞLIYOR

Genelgeyle Sağlık Bakanlığı’yla yapılan değerlendirmeler sonucu Umuma Açık İstirahat ve Eğlence Yerleri olarak faaliyet yürüten Diskotek, Bar ve Gece Kulüplerindeki vatandaşların dar alanda yakın mesafede birbirlerine yakın duracaklarından ötürü Pazartesi saat 10:00’dan itibaren faaliyetlerinin geçiçi olarak durdurulması kararının alındı.

 

Türkiye ve Dünyayı yakından takip eden bir aile olarak Türkiye, İstanbul’dan Türkiyeden ve dünyadan tüm haberleri, son dakika gelişmelerini ve haber niteliği taşıyan tüm bilgileri okuyucularımızla paylaşmak ve onlara doğru ve tarafsız haberleri sunmak amacı ile yola koyulduk.