Taşeron Haber

Türkiye’de Korona Virüs vakalarında son durum! Ölü sayısı 4’e çıktı

Türkiye’de Korona Virüs vakalarında son durum! Ölü sayısı 4’e çıktı
20 Mart 2020 - 3:28

Türkiye’de Korona Virüs ile son dakika haberleri gelmeye devam ediyor. Her gece 12’den önce açıklama yapan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca bugünkü açıklamasında son rakamları paylaştı. Sosyal Medya’da dolaşan sokağa çıkma yasağı çıkacağı iddialarıyla ilgili İçişleri Bakanı Süleyman Soylu konuştu. Sağlıkçılar için bugün tüm Türkiye’de saat 21’de balkonlara çıkıldı ve gösterdikleri başarılı çalışmaları nedeniyle sağlıkçılar alkışlandı.

Korona Virüsle ilgili son dakika açıklaması Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’dan geldi. Türkiye’de vaka sayısı bugün 168 kişi daha artarak 359’a yükseldi. 85 yaşındaki bir bayan hastanın da vefat ettiğini ve Türkiye’de vaka sayısının 4’e çıktığını açıklayan Fahrettin Koca, “Üzüntülüyüz ama başaracağız.” Dedi.

Son 24 saatte toplam 1982 korona virüs testinin yapıldığını açıklayan Sağlık Bakanı, yarından itibaren tüm Türkiye’de yerli üretim olan hızlı tanı kitlerinin devreye sokulacağı ve yapılacak testlerin sonucunun 15 dakika çıkacağı açıklandı. Bu sayede Türkiye’nin tüm illerinde şüpheli Korona Virüs vakalarının hızlı bir şekilde neticelendirilmesi ve virüsün yayılımının engellemesi hedefleniyor.

İÇİŞLERİ BAKANI’NDAN SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI’NA İLİŞKİN AÇIKLAMA

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu yaptığı açıklamayla sosyal medyada yer alan sokağa çıkma yasağı çıkacağı yönündeki iddialarıyla ilgili de twitter hesabından bir açıklama yaptı. Sokağa çıkma yasağının ilan edilmesi gibi bir durumun olmadığını açıklayan Süleyman Soylu, bu tür haberlerin sosyal medyada ABD Kaynaklı FETÖ’cü hesaplar tarafından çıkarılarak halkın paniğe sevk etmek için çıkarıldığını söyledi.

SAĞLIKÇILAR BALKONLARDAN ALKIŞLANDI

Türkiye’nin korona virüsle ilgili başarılı grafiğinin sahibi sağlık çalışanları için akşam saat 21:00’de herkes balkonlarına çıkarak 1 dakika boyunca sağlık çalışanlarını alkışladı. Bugün mecliste milletvekillerini bilgilendiren Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, bugün Twitter hesabından yaptığı açıklamayla 3 gün boyunca sağlık çalışanlarına destek vermek amacıyla böyle bir sosyal destek kampanyası yapmayı önermişti. Sağlık Bakanı’nın bu önerisi toplum tarafından kabul gördü ve saatler 21:00 olduğunda herkes balkonlarına çıktı ve Korona Virüsle ilgili yoğun bir tempoda çalışan sağlık çalışanları 1 dakika alkışlayarak destek de bulundular.

Korona Virüs ile ilgili Türkiye’den ve Dünya’dan son dakika haberlerini size taseronhaber.com olarak aktaramaya devam edeceğiz.

Türkiye ve Dünyayı yakından takip eden bir aile olarak Türkiye, İstanbul’dan Türkiyeden ve dünyadan tüm haberleri, son dakika gelişmelerini ve haber niteliği taşıyan tüm bilgileri okuyucularımızla paylaşmak ve onlara doğru ve tarafsız haberleri sunmak amacı ile yola koyulduk.