Taşeron Haber

Türkiye’de bu ilçeye korona virüs uğramadı! İşte korona virüs olmayan ilçe..

Türkiye’de bu ilçeye korona virüs uğramadı! İşte korona virüs olmayan ilçe..
14 Nisan 2020 - 23:49

Antalya’nın Kaş İlçesi Kaymakamı ilçede korona virüs vakası olmadığını açıkladı. İlçenin giriş çıkışlarında yoğun önlemler aldıklarını söyleyen Kaymakam, ilçeye giren kişiler arasında korona virüs taşıyan kişilerin olup olmadığı dikkatli bir şekilde kontrol edildiğini söyledi.

Akdeniz’in incisi diye anılan Kaş ilçesinde şimdiye kadar Covid-19 vakasına rastlanmadı. İlçeye virüsün gelmemesi için Kaymakamlık’ta üst düzey tedbirler alıyor. Türkiye’de korona virüs vakaları ve virüsten ölenlerin sayısı artmaya devam ediyor fakat Kaş’ta şu an virüsün görüldüğü vaka olmamasının sevinci var. İlçeye gelen vatandaşlarda sıkı bir denetimden geçiriliyor ve durumu şüpheli olan kişilerin ilçeye girişine izin verilmiyor.

Dünya Sağlık Örgütü tarafından Pandemi olarak ilan edilen Korona Virüsle ilgili Kaş’ta vaka olmadığını açıklayan Kaymakam Bületn Karacan, bunun sebebini en büyük katkının kurallara uyan Kaş Halkı’na ve görevini layıkıyla yapan kamu ve güvenlik görevlilerinin gayretleriyle olduğunu ifade etti. Sosyal medyada bir mesaj yayınlayarak ilçede virüs vakasına daha rastlanmadığını söyleyen Kaymakam Karacan, ilçenin giriş ve çıkışlarında kontrollerin devam edeceğini ifade ederek, dışarıdan gelecek misafirlerin izole edilmesinin ve karantina altına alınmasının herkes için geçerli olduğunu ve halkın buna uymasını istedi.

Kaş’ta yaşayan ilçe sakinlerinin dışarı çıkmaması, zaruri işler nedeniyle çıktıklarında da sosyal mesafeyi koruyarak virüsün yayılmasına imkan vermemelerini isteyen Kaymakam Karacan, duyarlılığın bu şekilde devam etmesi halinde virüsün Kaş ilçesine uğramayacağını söyledi.

Kaş’ta İçişleri Bakanlığı’nın paylaştığı Şehir Giriş ve Çıkışlarından alınan tedbirler ve yaş sınırlamalarıyla ilgili çok sıkı tedbirler alındığını ifade eden Kaymakam Karacan, jandarma, emniyet ve sağlık ekiplerinin denetimlerinin daha da sıkı bir şekilde devam edeceğini söyledi.

İlçede Akçagerme ve Çomucak mevkilerine kurulan kontrol noktalarıyla ilçeye gelenler kontrol ediliyor. Ateş ölçümleri yapılan vatandaşların otomobil içinde ateşi ölçülerek, sadece şartlara uygun olanların ilçeye girişine izin veriliyor.

 

Türkiye ve Dünyayı yakından takip eden bir aile olarak Türkiye, İstanbul’dan Türkiyeden ve dünyadan tüm haberleri, son dakika gelişmelerini ve haber niteliği taşıyan tüm bilgileri okuyucularımızla paylaşmak ve onlara doğru ve tarafsız haberleri sunmak amacı ile yola koyulduk.