Taşeron Haber

Türk Hava Yolları’nın iç hat uçuşları ne zaman başlayacak? Tarih netleşiyor

Türk Hava Yolları’nın iç hat uçuşları ne zaman başlayacak? Tarih netleşiyor
06 Mayıs 2020 - 12:32

Korona virüs nedeniyle sadece Türkiye’de değil dünyada duran hayat yavaş yavaş normalleşiyor. Bir çok ülke eş zamanlı olarak korona virüs yasaklarında gevşemelere gitmeye başladı ve insanlar sokaklara, parklara, spor yapmaya başladılar. Dünyadan gelen bu haberlerle birlikte Türkiye’de 11 Mayıs’ta normalleşme adımlarının ilk etabını başlatarak kuaförler, berberler, güzellik salonları, AVM’lerin açılışların izin veriyor.

Bu kapsamda kafalarda en merak edilen soru Türk Hava Yolları’nın iç hat seferlerine ne zaman başlayacağı sorusu. Bulunduğu ilden başka bir ile gitmek isteyen vatandaşlar uçak seferlerinin başlayacağı tarihi merakla bekliyor. Alınan bilgilere göre Türk Hava Yolları uçuşların ne zaman başlayacağıyla ilgili planlamasını yaptı ve Haziran ayı içinde iç hat uçuşlarının yüzde 60 oranında yapılmasını öngören bir plan hazırlandı.

Hali hazır durumda THY iç hat uçuşlarını 20 Mayıs’a kadar, dış hat uçuşlarını da 28 Mayıs’a kadar dondurmuş durumda. Bu durumdan dolayı uçuşlarda İç Hat uçuşlarının daha erken başlatılması bekleniyor. 20 Mayıs’a kadar Türkiye’nin korona virüsle ilgili geleceği aşama ve hükümetin normalleşme adımlarıyla ilgili gelişmelere göre THY’nin yeni bir erteleme kararı alıp almayacağı belli olacak.

Hedeflenen plana göre Haziran ayı başında uçuşların yüzde 60 oranla Türkiye’nin tüm havalimanlarına yapılması hedefleniyor. Bu anlamda yurt dışı seferleri içinde hazırlık yapan Türk Hava Yolları hangi ülkelere öncelikle seferlerin başlatılacağını da belirtledi.

Yurt içi uçuşların Ramazan Bayramı öncesi başlayıp başlamayacağı merak edilirken, Türkiye’de korona virüs verilerinde yükselme yaşanması durumunda yasakların uzatılabileceği ve THY’nin uçuşlarının tamamının Haziran ayı içine sarkabileceği belirtiliyor.

THY’nin uçuşları başlatma kararını erken açıklaması ve biletleri satışa açması da planlanıyor. 20 Mayıs’tan sonra iç hat seferlerinin başlaması halinde Türk Hava Yolları’nın bunun duyurusunu daha erken yaparak biletleri satışa açabileceği konuşuluyor.

HAZİRAN’DA HANGİ ÜLKELERE UÇUŞ PLANLANIYOR?
Kanada Toronto, Kazakistan Almatı, Afganistan Kabil, Japonya Tokyo, Çin Şanghay, Güney Kore Seul, Singapur, Danimarka Kopenhag, İsveç Stockholm, Norveç Oslo, Almanya’da Frankfurt, Berlin, Düsseldorf ve Münih, Avusturya Viyana, Hollanda Amsterdam, Belçika Brüksel, Beyaz Rusya Minsk, Gürcistan Tiflis, Lübnan Beyrut, Kuveyt ve İsrail Tel-Aviv seferlerini icra etmeyi planlıyor.

Türkiye ve Dünyayı yakından takip eden bir aile olarak Türkiye, İstanbul’dan Türkiyeden ve dünyadan tüm haberleri, son dakika gelişmelerini ve haber niteliği taşıyan tüm bilgileri okuyucularımızla paylaşmak ve onlara doğru ve tarafsız haberleri sunmak amacı ile yola koyulduk.