Kamu Haberleri

Türk Eğitim Sen Genel Başkanına Eğitim Bir Sen’den Cevap

Eğitim-Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı Şükrü Kolukısa, Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylanın mevcut yöneticilerin çoğunluğunun belli bir sendikanın üyesi olduğu eleştirilerine cevap verdi.

Talip Geylan, sosyal medya hesabı üzerinden yapmış olduğu paylaşımda; “Kendimi Sn @ziyaselcuk un yerine koyuyorum.. 940 proje okulunun 829’unun müdürü, @tcmeb taşra teşkilatındaki görevlendirme çalışan; 517 şube müdürünün 419’u, Vekaleten görev yapan 182 ilçe müdürünün 145’i, Geçici görevli 25 il müdür yardımcısının 21’i adamın sendikasının üyesi.

Ama bu ibretlik gerçeğe rağmen, muhterem karşıma oturmuş hala “Liyakat, ehliyet, adalet” nutukları atıyor. Sanırım, değişik bir durum diye düşünür ve aklıma atasözleri gelir: “Yavuz hırsız ev sahibini bastırırmış” Ya da “Baskın, basanındır”” ifadeleri ile eleştiride bulunmuştu.

Şükrü Kolukısadan bu paylaşımlara akşam saatlerinde cevap geldi. Kolukısa, yapmış olduğu açıklamada şöyle dedi: “Bu rakamları size verenler okul yöneticiliği ve şube müdürlüğü sınavlarında sendikaların başarı oranlarını da versinler. Akademi kuran, kitap basan, deneme sınavı yapan, hizmet üreten ve üyesi çok olan mı atanacak, yoksa oturup çalışmak yerine okeyde taş çalan mı atanacak?”

Reha Akyürek

Bilgi Üniverstesi Elektronik Mühendisliği bölümünü bitiridim. Profesyonel olarak haber editörlüğü yapmaktayım.
İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı