Dünya Haberleri

Trump’un Hindistan ziyareti gündem oldu

Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump’un Hindistan ziyareti hem ülkede hem dünyada gündem oldu.

2 günlük resmi ziyaret için Hindistan’a giden Donald Trump ve eşi Melanie Trump’un attıkları her adım dünya basını tarafından takip ediliyor.

TRUMP’UN HİNDİSTEN ZİYARETİ GÜNDEM OLDU

Uçaktan indiği andan itibaren her adımı gündem olan Trump, yöresel özellikleriyle ön plana çıkan Hindistan’da 100 bin kişilik bir kitleye hitap ederek konuşma yaptı.  Uçağı Hindistan’ın başkenti Yeni Delhi’ye inen Trump Resmi karşılaşama töreniyle karşıalndı. Eşi Melania Trump ile birlikte Mahatma Gandhi’nin mezarının bulunduğu Raj Ghat’ı ziyaret eden Trump,  kızı İvanka ve Damadı, Danışmanı Jared Kushner de eşlik etti. Ziyaretleri esnasında Donald Trump ve eşi Gandhi’nin anıtına çiçek yaprakları döktü.

ZİYARET BUGÜN SONA ERİYOR

ABD ve Hindistan medyası tarafından gündem olan ziyaretin bugün sona ermesi bekleniyor.

TRUMP NE YİYECEK TARTIŞMASI

ABD medyasının en merak ettiği konulardan biri de Trump’un Hindistan’da ne yiyeceği. Et ürünleriyle beslenen Trump’un genelde yediği şeyler biftek, köfte ve hamburger yediği biliniyor.

ÜNLÜ ŞEFTEN VEJETARYAN MENÜ HAZIRLIĞI

Hindistan’da kutsal sayılan hayvanların etini yiyen Trump’un Hindistan’da ne yiyeceğine dair büyük merak var. Hindistan ünlü şeflerinden birinin Trump için vejeteryan bir menü hazırladığı beliriliyor.

“ONU SEBZE YERKEN HİÇ GÖRMEDİM”

Hindular inançları gereği et tüketmiyorlar. İnekler Hindistan’da kutsal hayvan olarak kabul ediliyor.  CNN’e konuşan bir ABD’li yetkili, “Onu hiç sebze yerken görmedim. Hindistan’da ne yapacağını hiç bilmiyorum. Çizburger servis etmiyorlar.” Dedi.

Hindistan’da Trump’a sebzelerden oluşan bir menü sunulması planlanıyor.

HİNT İŞİ YİYECEKLER SUNULACAK

ABD basınında yer alan haberlere göre; Hint şef Suresh Khanna, Başkan Donald Trump için Ahmedabad’da özel yiyeceklerden oluşan bir menü hazırladı.Söz konusu menüde zencefil çayı, brokoli, hamur işi samosa ve yerel sebzeli yemekler bulunacak.

HİNDİSTAN DÖNÜŞÜ AÇIKLAMALARI MERAK EDİLİYOR

Trump’un Hindistan ziyareti sonrası hangi anlaşmaların yapılacağı ve hangi konularda birlikte adımlar atılacağı merak ediliyor. Zira Trump bir iş adamı mantığıyla gittiği hiçbir ülkeden eli boş dönmüyor.

Kerem Dinç

1990 yılında İstanbul’un Kadıköy ilçesinde doğdu. 2008 yılından itibaren ekonomi ile ilgilenmektedir.
İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı