Taşeron Haber

Trump: Amerika için bu hafta çok acı verici olacak

Trump: Amerika için bu hafta çok acı verici olacak
08 Nisan 2020 - 10:31

Donald Trump’un hedefinde Dünya Sağlık Örgütü vardı. Amerika’nın büyük fonlar ayırdığı DSÖ’nün gerçekleri Amerika’dan gizlediği ve Çin odaklı çalıştığını iddia eden Trump, DSÖ’ye ayrılan fonların askıya alınabileceğini söyledi.

DSÖ ÇİN ODAKLI ÇALIŞIYOR

DSÖ’nün özellikle virüsün ilk çıktığı zamanlarda Amerika’nın Çin’le olan seyahatleri kesme isteğine de karşı çıktığını söyleyen Trump, “DSÖ gerçek bilgileri bizimle paylaşmadı ve Çin odaklı çalıştı.” Dedi. Basın mensuplarının ısrarlı “DSÖ fonlarını durduracak mısınız?” sorusuna Trump “Bakacağız” şeklinde net olmayan bir cevap verdi.

BU HAFTA ÇOK ACI VERİCİ OLACAK

Amerika’nın şu an bir canavarla savaştığını söyleyen Trump “Bu hafta çok acı verici olacak.” Diyerek ülkedeki artan ölümlere dikkat çekti. Dün 2 binden fazla insanın öldüğü Amerika’da, gazeteciler Trump’a en başlarda söylediği “Bu virüse grip gibi davranın” sözlerini hatırlattılar. Trump bu sözü söylerken dünyadaki en büyük pandeminin 1918 yılında yaşanan İspanyol Gribi’yle karşılaştırdığını söyledi.

ÖLENLERİN ÇOĞU AFRİKA KÖKENLİ AMERİKALILAR

Gazeteciler araştırmalara göre ölenlerin neredeyse yüzde 70’inin Afrika kökenli Amerikalılar olduğunu belirterek bununla ilgili nasıl bir önlem alınacağını sordu. Trump, bu durumun farkında olduğunu belirterek, verilerde böyle bir durumun net bir şekilde görüldüğünü, orantısız bir şekilde Afrikalı Amerikalılar’ın bu salgından çok etkilendiğini ifade etti.

Korona Virüsle Mücadele’de ismi öne çıkan Doktor Anthony Fauci ise, Afrikalı Amerikalılar’da ölüm sebebinin yüksek olmasının nedenini onlarda Diyabet, Yüksek Tansiyon, Obezite ve Astım gibi alt hastalalıkların onlarda daha fazla olmasına bağladı.

Şu an için Afrika kökenli Amerikalılara iyi bir tedavi vermekten başka bir seçeneklerinin olmadığını söyleyen Fauci, virüsün önümüzdeki günlerde nasıl bir seyir göstereceğine dair sorulara cevap vermekten kaçındı.

AMERİKA’DA ÖLEN SAYISI 13 BİNE DAYANDI

Amerika’da Korona Virüs nedeniyle enfekte olan insan sayısı sayısı 400 bin kişiye çıkarken, virüs nedeniyle yaşamını yitirenlerin sayısı da 13 bine dayandı. Son gelen verilere göre Amerika şimdiye kadar 2 milyonun üzerinde test yaparak bu vakaları tespit etti.

 

Türkiye ve Dünyayı yakından takip eden bir aile olarak Türkiye, İstanbul’dan Türkiyeden ve dünyadan tüm haberleri, son dakika gelişmelerini ve haber niteliği taşıyan tüm bilgileri okuyucularımızla paylaşmak ve onlara doğru ve tarafsız haberleri sunmak amacı ile yola koyulduk.