Taşeron Haber

Survivor 2020’de Korona Virüs şoku! Acun açıklayınca yarışmacılar ağladılar

Survivor 2020’de Korona Virüs şoku! Acun açıklayınca yarışmacılar ağladılar
24 Mart 2020 - 11:08

2020 yılı felaketler yılı olarak anılıyor. Survivor 2020’de de alışılmışın dışında olmadık şeyler yaşanıyor. Dün geceki bölümde Acun Ilıcalı, ACİL DURUM KONSEYİ adı altında Survivor tarihinde ilk kez düzenlenen bir konsey düzenlendi. Merakla toplanan yarışmacılar Acun’un ne açıklayacağı konusunda şok yaşadılar.

YARIŞMACILAR ŞOK YAŞADILAR

2 aydır Dominic Cumhuriyeti’nde olan ve dünyadaki haberlerden bihaber olan yarışmacılar Dominic’e gittiklerinde Korona Virüs sadece Wuhan’da vardı ve çok da öne çıkan bir gelişme değildi. Acun Ilıcalı Korona Virüsle ilgili son durumu yarışmacılara anlatınca yarışmacılar tam bir şok yaşadılar.

DUYUNCA AĞLAMAYA BAŞLADILAR

Acun’u dinlerken bazı yarışmacıların ağlamaya başladığı görülürken, salgının dünyayı etkisi altına aldığını ve 15 binin üzerinde ölü olduğunu açıklayan Acun Ilıcalı’nın sözleri üzerine yarışmacılar Türkiye’deki son durumu ve haliyle ailelerinin sağlık durumu hakkında sorular sordular.

AİLELERİYLE İSTEDİKLERİ ZAMAN İLETİŞİM KURABİLİRLER

Acun yarışmacılara konsey öncesinde hepsinin ailesiyle tek tek görüşüldüğünü ve ailelerinde virüse yakalanan kimse olmadığını söyleyerek içlerini rahatlattı. İstedikleri zaman aileleriyle iletişim kurma izninin verileceğini söyleyen Acun Ilıcalı, Dominic Bölgesi’nde virüsün görülmediğini ifade ederek dışarıdan kimsenin adaya sokulmaması konusunda dikkatli davrandıklarını söyledi.

DÜNYA KARANTİNA ALTINDA

Ülkelerin sınırlarını kapattığını ve virüsün Dünya Sağlık Örgütü tarafından pandemi ilan edildiğini söyleyen Acun Ilıcalı, virüsün engellenmesi için insanların evlerine kapandığını ve dünyanın karantina altında olduğunu söyleyerek durumu özetledi. Türkiye’de de 30’dan fazla vatandaşın hayatını kaybettiğini söyleyen Acun, aslında farkında olmadığımız bir durumu uzaktan bakan biri gözüyle anlatınca durumun vahametini Türkiye’de yaşayan insanlar olarak bizde anlamış olduk.

SAĞLIKÇILARA ALKIŞ

Sağlıkçılar için alkış kampanyasından da bahseden Acun Ilıcalı’nın açıklaması sonrası yarışmacılarda Türkiye’deki sağlık çalışanları alkışlayarak teşekkür ettiler.

Dominic’te güvende olduklarını söyleyen Acun, izole bir ortamda olduklarını ve giriş çıkışlara izin verilmediğini söyledi.  Çekim alanlarıyla ilgili her türlü tedbiri aldıklarını söyleyen Acun Ilıcalı, gerekli hijyen çalışmalarının yapıldığını ve bu konuda yarışmacıların içinin rahat olmasını söyledi.

Acun Ilıcalı yarışmacıların istedikleri zaman aileleriyle iletişim kurabileceklerini belirtti. Adada şimdi yarışmacıların ne yorumlar yapacağı merak ediliyor.

 

Türkiye ve Dünyayı yakından takip eden bir aile olarak Türkiye, İstanbul’dan Türkiyeden ve dünyadan tüm haberleri, son dakika gelişmelerini ve haber niteliği taşıyan tüm bilgileri okuyucularımızla paylaşmak ve onlara doğru ve tarafsız haberleri sunmak amacı ile yola koyulduk.