Taşeron Haber

Sosyal Medya Fenomeni ARES hayatını kaybetti

Sosyal Medya Fenomeni ARES hayatını kaybetti
19 Şubat 2020 - 13:36

TikTok’ta ARES ismiyle ünlenen sosyal medya fenomeni Şehmuz Özdemir 15 gün önce bir parkta baygın bulunmuştu. Polis yaptığı araştırmada sosyal medya fenomeninin 2 kişi tarafından bayılana kadar dövüldüğünü tespit etmişti. Daha sonra incelenen kamera kayıtları ve telefon görüşmelerinden ARES’in önce Konyaaltı Sahili’nde bir cafede iki kişiyle buluştuğunu, daha sonra bu iki kişiyle bir araçla ormanlık alana doğru hareket ettiklerini ve ormanlık alanda ARES’in dövüldüğü tespit edildi. ARES’i döven 2 kişi yakalanarak gözaltına alınmış ve savcılık ifadelerinin ardından çıkarıldıkları mahkeme tarafından tutuklanarak ceza evine gönderilmişti.

ARES 15 günlük yaşam mücadelesini kaybetti. 3 gün önce beyin ölümü gerçekleşen Şehmuz Özdemir’in bugün yaşamını yitirdiği öğrenildi.

DÖVEREK YOĞUN BAKIMLIK ETTİLER

Sosyal Medyada ARES adıyla fenomen olan Şehmuz Özdemir geçtiğimiz günlerde dövülerek yoğun bakımlık olmuştu. TikTok’ta fenomen haline gelen ARES’i reklam anlaşması yapma bahanesiyle bir kafeye çağıran baba-oğul burada bir süre zaman geçirdikten sonra Şehmuz Özdemir’i de alarak ormanlık alana doğru hareket ettiler.

Ormanlık alana gelen üçlüye baba oğul tarafından ARES’e 14 yaşındaki kız çocuğunu taciz ettiği, çıplak görüntülerini çektiği ve buluşmaya zorladığı iddiasıyla dövmeye başladılar. İki kişi tarafından feci şekilde dövülen Şehmuz Özdemir, ağır yaralandı ve kaldırıldığı Akdeniz Üniversitesi Hastanesi’nde yoğun bakıma alındı.

AİLESİ GÖZYAŞLARI DÖKTÜ

3 gün önce beyin ölümünün gerçekleştiği açıklanan ARES’in bugün sabah saatlerinde yaşamını yitirdiği açıklandı. Hastane bahçesinde toplanan Şehmuz Özdemir’in ailesi ve arkadaşları gözyaşlarına boğuldular.

ARES’i döverek hastanelik eden baba ve oğlu yakalanarak mahkemeye çıkarıldı. Çıkarıldıkları mahkeme tarafından tutuklanan baba ve oğlu hapishaneye gönderildi.

ARES’in cafeye buluşmaya gitmeden önce Diyarbakır’daki annesini arayarak bir şirketin kendisiyle anlaşma yapmak istediğini, sözleşmeyi imzalamak için onlarla buluşmak için kafeye gittiğini söylediği öğrenildi.

14 YAŞINDAKİ KIZA ŞANTAJ İDDİASI

Mahkemeye çıkarılan baba ve oğlunun Şehmuz Özdemir’in H.E.’yi mesajla taciz ettiğini ve daha sonra buluşmaya zorladığını iddia ettiler. Bu tacizden dolayını Şehmuz Özdemir’i dövdüklerini söylediler. 15 gündür yoğun bakımda olan Şehmuz Özdemir’in cenazesinin yakınları tarafından alınarak defnedilmesi beklenirken, olayla ilgili soruşturmanın sürdüğü belirtiliyor.

 

Türkiye ve Dünyayı yakından takip eden bir aile olarak Türkiye, İstanbul’dan Türkiyeden ve dünyadan tüm haberleri, son dakika gelişmelerini ve haber niteliği taşıyan tüm bilgileri okuyucularımızla paylaşmak ve onlara doğru ve tarafsız haberleri sunmak amacı ile yola koyulduk.