Taşeron Haber

Sokağa Çıkma Yasağı’na uymayanlara ceza kesildi! Yasağa uymayan kaç kişi oldu?

Sokağa Çıkma Yasağı’na uymayanlara ceza kesildi! Yasağa uymayan kaç kişi oldu?
11 Nisan 2020 - 18:09

Kaç kişi hakkında işlem yapıldığını açıklayan bakanlık 31 ilin neredeyse tamamında sokağa çıkma yasağına uyulduğunu açıkladı.

Şimdiye kadar 2 bin 756 kişi hakkında adli yada idari işlem gerçekleştirildiğini açıklayan İçişleri Bakanlığı, yasağın Pazar gecesi 24:00’e kadar süreceğine dikkat çekerek vatandaşları uyardı.

 

Sokağa çıkma yasağını yüksek oranda uyum sağlandığına dikkat çekilen yazılı açıklamada, vatandaşların ekmek gibi zorunlu ihtiyaçlarının karşılanması için valilik ve kaymakamlıklar tarafından oluşturulan vefa sosyal destek gruplarının devrede olduğunu ifade edilerek, yasağın toplam 63 milyon vatandaşı kapsadığı açıklandı.

2 bin 756 kişinin bazı illerde yasağı ihlal ettiklerini ve haklarında işlem yapıldığını açıklayan Bakanlık, vatandaşlara göstermiş oldukları duyarlı yaklaşımdan dolayı teşekkür etti.

BİLİM KURULU ÜYESİ DÜN AKŞAMI YORUMLADI

Bilim Kurulu Üyelerinden Prof. Dr. Tevfik Özlü, dün akşam yaşanan görüntüleri yorumlayarak bunun bir bedelinin olacağını söyledi. Türkiye’de önümüzdeki günlerde iyimser haberler beklediklerini söyleyen Özlü, “Dün akşamki görüntüler umarım sayılara kötü yansımaz.” Şeklinde konuştu.

Dün akşam sokağa çıkma yasağının açıklanmasıyla birlikte binlerce insanın sokağa çıkarak bilinçsiz bir şekilde alışveriş yapmalarını yorumlayan Tevfik Özlü, sokaklardaki insanların bulaştırma riskinin önümüzdeki günlerde bir bedelinin olacağını açıkladı.

Vatandaşların ekmek ve sigara için oluşturduğu kuyruklarla ilgili konuşan Bilim Kurulu Üyesi Tevfik Özlü, son 4-5 gündür gelen iyi haberlerle sevindiklerini ama dün gece sokağa taşan insanların bedelinin bir hafta on güne kadar sayılara yansıyacağını düşündüğünü söyledi.

Önümüzdeki günler içinde Bilim Kurulu’nun iyi yönde beklentileri olduğunu söyleyen Özlü, “Umarım bu görüntüler bu iyimserliği baltalamaz.” Dedi.

Akşamki görüntüleri korkunç bir bulaşma riski olduğunu söyleyen Tevfik Özlü,  bu tarz durumların olmaması için gerekirse müdahale edilerek durdurulması gerektiğini söyledi.

Dün akşamki görüntülerle ilgili İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Daha önce açıklasaydık daha farklı sorunlara neden olacaktı.” Şeklinde konuştu.

 

Türkiye ve Dünyayı yakından takip eden bir aile olarak Türkiye, İstanbul’dan Türkiyeden ve dünyadan tüm haberleri, son dakika gelişmelerini ve haber niteliği taşıyan tüm bilgileri okuyucularımızla paylaşmak ve onlara doğru ve tarafsız haberleri sunmak amacı ile yola koyulduk.