Taşeron Haber

Sıla Kara Slovenya’da kahraman ilan edildi

Sıla Kara Slovenya’da kahraman ilan edildi
17 Şubat 2020 - 8:55

12-13 Şubat tarihleri arasında düzenlenen Kravec Gaint Slalom yarışmasına katılan Sıla Kara meydana gelen olayla ilgili açıklamalarda bulundu.  Olimpiyat Kotası almak Slovenya’ya pist yarışına gittiği ve final ayağını kaymak için ısınmalarını yaptığı esnada bindiği teleferiğe 12 yaşlarında bir çocuk bir yaşlı adam ve bir başka çocuğun bindiğini, teleferik hareket ettiği esnada çocuğun liftten düştüğünü ve kendisinin ayağını ve kayağını uzatarak çocuğu tutmaya çalıştığını ifade etti. Teleferiğin hareket etmeye devam etmesi sıla ve çocuk için zor anlara neden oldu. Tesis çalışanlarının durumu ilk anlarda fark etmemesi ve liftin hareket etmeye devam etmesi üzerine düşen çocuk paniklemeye başlayınca milli sporcumuz Sıla Kara batonlarını atıp eldivenlerini çıkararak çocuğu 15 dakika kadar tutabildi. Bu esnada çalışan görevliler ve emniyet yetkileleri duruma müdahale ederek aşağıda açılan tor ile çocuğu kurtardılar.  Daha sonra teleferikten inen Sıla çocuğun yanına giderek iyi olup olmadığına baktığını  söyledi. O anları anlatan Erzurumlu Milli Sporcumuz, “Eldivenleri ağzımla çıkardığımda çocuğun bir elini bırakınca çocuk bana lütfen iki elimi tut diye bağırınca çok korku dolu anlar yaşadım.” Dedi.

Kendisinin kahraman olduğunu sosyal medya hesaplarından tanımadığı kişilerden gele

n mesajlarla ve atılan linklerle haberdar olduğunu ifade eden Sıla Kara, Slovenya’da kendisinin arandığını öğrenince, Slovenyalı bir sporcu arkadaşıyla irtibat kurduğunu ve bu sayede Slovenya’ya giderek orda bir madalya aldığını ifade etti. Yaptığı şeyin insani bir şey olduğunu ve kendisine normal geldiğini ifade ederek bunun bir insanlık görevi olduğunu söyledi.

Teleferikten düşen çocuğun kurtarılma anlarının Slovenya basınına düşmesi sonrası ülkede

ki devlet kurumları ve basın Çocuğu Kurtaran Kahramanı aramaya başladılar. Daha sonra Sıla Kara’yı bulan Slovenya Devlet yetkilileri adına kentin emniyet müdürü tarafından Sıla’ya madalya verilerek kahraman ilan edildi. Bütün ülkenin konuştuğu Milli Sporcumuz yurda döndüğünde olayın şokunu henüz atlatamadığını ve Slovenya Devleti’nin kendini kahraman ilan etmesinin hem kendi adına hemde ülkesi adına gurur verici bir gelişme olduğunu belirtti.

 

Türkiye ve Dünyayı yakından takip eden bir aile olarak Türkiye, İstanbul’dan Türkiyeden ve dünyadan tüm haberleri, son dakika gelişmelerini ve haber niteliği taşıyan tüm bilgileri okuyucularımızla paylaşmak ve onlara doğru ve tarafsız haberleri sunmak amacı ile yola koyulduk.