Gündem Haberleri

SİHA’lar Neyrab Havaalanı’nı kullanılamaz hale getirildi

Türkiye 2 Rejim uçağının uçaklarımıza taaruzda bulunma girişimi sonrası düşürülmelerinin ardından çok önemli bir saldırı yaptı. Esad Rejimi’nin askeri üssü olan Halep’teki Neyrab askeri havaalanı TSK tarafından bombalanarak kullanılamaz hale getirildi.

NEYRAB HAVA LİMANI KULLANILAMAZ HALE GETİRİLDİ

Bombalama esnasında pistte ve hangarlarda savaş uçaklarının olup olmadığına dair bir bilgi paylaşılmazken, hava alanının bombalanmasına dair görüntülerin TSK tarafından yayınlanması da bekleniyor.  Zira TSK düzenli periyotlarla bilgilendirme açıklamaları ve yeni videolar yayınlıyor.

9 KÖY REJİM GÜÇLERİNDEN GERİ ALINDI

Rejim güçlerine verilen zayiatlarla zayıflatılması sonrası Ilımlı muhalifler de İdlib’de rejimin eline geçen 9 köyü tekrar geri alarak atağa geçti. İlerleyişini sürdüren Ilımlı Muhalifler 5 Mart tarihine kadar İdlip’te kontrolü sağlamayı hedefliyor.

SİHA’LARIN BAŞARISI GÖZ DOLDURUYOR

Esad Rejimi’nin sıkça kullanıldığı bilinen Neyrab askeri üssüne yönelik saldırı sonrası uçakların kalkamaz hale geldiği bildiriliyor. Neyrab Hava Alanı’na yapılan saldırıların SİHA’larla yapıldığı gösteriliyor ve SİHA’larla yapılan operasyonların başarısıyla dikkat çekiyor.

REJİM DÜN EKİPMANLARI TAŞIMIŞTI

Rejim Ordusu dün TSK tarafından vurulan Kuveyras askeri havaalanındaki ekipmanları Neyrab Hava alanına taşıyarak uçuşları buradan gerçekleştirmenin planlarını yapmıştı.

Yerel kaynaklar Neyrab Hava Alanı’nın kullanılamaz hale getirilmesiyle rejimin elinin kolunun biraz daha bağlandığını ve hava güçlerinin büyük bir darbe aldığını belirttiler.

ILIMLI MUHALİFLER İLERLİYOR

Ilımlı muhalifler İdlib’in güneyinde ve Hama kırsalında ilerleyişini sürdürüyor. Bu bölgelere yönelik ağır silahlarla operasyon başlatan Ilımlı Muhalifler, 9 köyü Esad’ın elinden geri aldı.

ASKERİ MUHALİFLER İLERLİYOR

Ilımlı muhalifler hem rejim güçleriyle hemde İran destekli yabancı gruplardan oluşan teröristlerle çatışmalara giriyor.

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, şu ana kadar 1 İHA, 8 helikopter, 103 tank, 72 top/obüs/ÇNRA, 3 hava savunma sistemi ve 2 bin 212 rejim askerinin etkisiz hale getirildiğini açıkladı. Öte yandan Milli Savunma Bakanlığı (MSB), İdlib’de, Türk uçaklarına taarruz eden rejime ait iki adet SU-24 tipi uçağın düşürüldüğünü duyurdu.

Ilımlı muhaliflerin en büyük hedefi ise Serakib bölgesinin 5 Mart’a kadar tamamen kontrol altına alınması. Zira bu bölge M4 ve M5 yolunun kesiştiği nokta. Bu noktayı ele geçirmek büyük bir stratejik güç demek.

 

Yeşim Toprak

Ordu Üniversitesi Diş Hekimliği bölümünü bitirdim. Profesyonel olarak editörlük yapmaktayım.
İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı