Taşeron Haber

Seyahat Kısıtlaması’ndan muaf olmak için Seyahat İzin Belgesi almak şart!

Seyahat Kısıtlaması’ndan muaf olmak için Seyahat İzin Belgesi almak şart!
29 Mart 2020 - 10:35

Virüsün yayılmasını engellemeye çalışan devlet, her geçen gün aldığı tedbirlerle ilgili bir genelge yayınlıyor ve hayatı durdurmayı hedefleyen adımlar atıyor. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın en önemli bilim kurulu toplantısı dediği son toplantıda alınan kararlar gereğince iller arası seyahatler kısıtlandı. Bu konuda illerden başka yollarla çıkmak isteyenlerin de önleri kapatılmaya çalışılıyor.

Son Bilim Kurulu’nda tavsiye edilen ve Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklanan İller Arası Seyahatin Kısıtlanması tedbirleri kapsamında otobüslerin seferleri durdurulmuştu. Havadan gidecek trafiği de durdurmayı hedefleyen bakanlık uçakla bir şehirden başka bir şehire gitmek için de özel izin belgesi şartını getirdi.

Bu tedbirler kapsamında dün Pegasus Hava Yolları 30 Nisan’a kadar seferlerini durduğunu açıkladı. Türk Hava Yolları’da belli illere Ankara ve İstanbul’dan seferler yapılacağını belirterek yaptığı açıklama sonrası iç hat bilet satışlarına ara verdiğini açıkladı.

Son yapılan Bilim Kurulu’nda sokağa çıkma ilan etmeden hayatı ve insanların dolaşımının durdurulmasının hedeflendiği planlar yapıldığı belirtiliyor. A,B ve C planlarının yapıldığı toplantıda A Planı olarak bu alınan tedbirler var. C Planı’nda ise sokağa çıkma yasağı var.

Cumhurbaşkanı’nın açıkladığı ve tam yetki verilen İl Pandemi Kurulları’da bulundukları illere özel kararlar almaya başladı. Dün akşam İstanbul’da pandemi kurulu aldığı kararla taksiyle yada internet tabanlı uygulamalardan bulunan özel araçlarla İstanbul’dan çıkışlara izin verilmeyeceği açıklandı.

İster otobüs seyahati olsun ister uçak seyahati, yapılacak yolculuklar için Seyahat İzin Kurulu’ndan söz konusu belgenin alınması gerektiği açıklandı.

İstanbul’da süreci aktif olarak yürüten Vali Ali Yerlikaya, her paylaşımının altında #evindekalİstanbul etiketini kullanarak İstanbullulardan evlerinde kalmalarını ve yasaklara riayet etmelerini istiyor.

Yine sahillerle ilgili alınan kararlarla ilgili Türkiye genelinde yasağa uyulduğu görülürken, yasağa uymayıp sahile gelenler de zabıtaların uyarılarıyla evlerine gönderildi. Dün Sağlık Bakanı Fahrettin Koca paylaştığı bir fotoğrafla yasaklara ilk gün uyulmasından duyduğu memnuniyeti ifade ederek, “Böyle devam edelim” mesajı verdi.

İstanbul Valisi dün gece yaptığı açıklamayla şehirler arası ulaşımda sadece işçi taşıyan ve iş gereği giden servislere izin verileceğini açıklayarak hükümetin ekonomiyi durdurmama gayretlerini bir kez daha göstermiş oldu.

Türkiye ve Dünyayı yakından takip eden bir aile olarak Türkiye, İstanbul’dan Türkiyeden ve dünyadan tüm haberleri, son dakika gelişmelerini ve haber niteliği taşıyan tüm bilgileri okuyucularımızla paylaşmak ve onlara doğru ve tarafsız haberleri sunmak amacı ile yola koyulduk.