Gündem Haberleri

Sevda Noyan’ın Ülke TV’deki sözleri üzerine özür açıklaması geldi

Dün akşam Esra Elönü'nün sunduğu Arafta Sorular programına katılan Sevda Noyan'ın sözleri büyük tepki çekti.

Dün akşam Esra Elönü’nün sunduğu Arafta Sorular programına katılan Sevda Noyan’ın sözleri büyük tepki çekti. Son günlerde darbeyle ilgili tartışmaların yeniden alevlenmesi üzerine programa konuk olan Sevda Noyan, darbecileri eleştirirken “15 Temmuz kursağımızda kaldı” diyerek başladığı sözlerin devamında söyledikleri toplumun her kesimi tarafından büyük tepki çekti. Tepkiler üzerine bir açıklama yapan Kanal 7 Medya Grubu, darbeyi eleştirmek üzerine kurulmuş ve maksadını aşan açıklamalardan dolayı özür diledi.

Dün akşam Ülke TV’de yayınlanan Arafta Sorular programı bugün Türkiye’nin gündemine oturdu. Sosyal medyada gündem olan ve eleştirilen sözlerle ilgili Sevda Noyan’da bir açıklama yaparak sözlerinin arkasında olduğunu söyledi.

SEVDA NOYAN NE SÖYLEDİ?

Dün akşamki programda Sevda Noyan darbeyle ilgili konuşmasında, 15 Temmuz’un kursaklarında kaldığını belirterek, “15 Temmuz kursağımızda kaldı, istediklerimizi yapamadık. Boş bulunduk… Yanlış anlaşılmasın, doğru anlaşılsın; bizim aile 50 kişiyi götürür. Bu konuda çok donanımlıyız maddi ve manevi olarak. Liderimizin yanındayız ve asla yedirmeyiz bu ülkede, onu söyleyeyim. Ayaklarını denk alsınlar. Bizim sitede hâlâ 3-5 var, benim listem hazır.” dedi.

Programın sunucusu Esra Elönü ise, Noyan’ın sözleri üzerine; ” ‘Ayak’ az kalır bence, 4 ayaklarını denk alsınlar” diyerek yanıt verdi.

TEPKİLER SONRASI SEVDA NOYAN’DAN BİR AÇIKLAMA DAHA GELDİ

Sevda Noyan, sözlerinin sosyal medyada yankı uyandırması üzerine hesabından şunları söyledi:

“Evet açık ve net söylüyorum. Hiç birinizden korkmuyorum hain zombiler. Şayet bir kez daha bu ülkede darbe yapmaya kalkarsanız sonunuz hiç iyi olmayacak bunu çok iyi bilin. Yaptığınız hakaretleri attığınız iftiraları size iade ediyorum… Bilin ki hiç etkilenmiyorum.. Hain zombiler.

Konuşmam niye size dokundu tekrar darbe yapmayı mı planlıyorsunuz? Bu sefer kaçacak delik bulamazsınız. Sahte hesaplarla istediğiniz kadar saldırın, hiç etkilenmem. Alışkınız sizin iftiralarınıza… Liderim Recep Tayyip Erdoğan… Sonuna kadar onun yanındayım.”

KANAL 7 GRUBU’NDAN ÖZÜR AÇIKLAMASI GELDİ

Kanal 7 Yönetimi’de Sevda Noyan’ın yaptığı açıklamaların maksadını aşan açıklamalar olduğunu ifade ederek izleyicilerden özür diledi.

SAVCILAR HAREKETE GEÇECEK Mİ?

Diğer yandan Sevda Noyan’ın açıklamaları sonrası savcıların harekete geçip geçmeyeceği de merak ediliyor. “Sitemde hala 3-5 kişi var.” diyen Sevda Noyan’ın sözleriyle ilgili gelişmeler merak ediliyor.

 

Yeşim Toprak

Ordu Üniversitesi Diş Hekimliği bölümünü bitirdim. Profesyonel olarak editörlük yapmaktayım.
İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı