Taşeron Haber

Şehit Eren Bülbül 3 yıl önce bugün o paylaşımı yapmıştı

Trabzon’un Maçka ilçesinde terör örgütü PKK’nın saldırısı sonrasında şehit olan Eren Bülbül’ün Türkiye’nin kalbine kazınacağından habersiz olarak yaptığı “Biri de çıkıp demiyor ki Eren iyi ki varsın” paylaşımının üzerinden tam üç yıl geçti. 15 yaşında şehit olan Karadeniz’in yiğit çocuğu Eren, sosyal medyada #iyikivarsıneren hashtagi ile zirveye yerleşti.

Şehit Eren Bülbül 3 yıl önce bugün o paylaşımı yapmıştı
25 Haziran 2020 - 18:05

Trabzonda PKKlı teröristlerin yerini gösterirken bölücü teröristler tarafından vurularak şehit edilen 15 yaşındaki Karadenizin kahraman yürekli çocuğu Eren Bülbül, hayırla yad ediliyor.

Eren Bülbül 1 Ocak 2002de Trabzonun Maçka ilçesinde 13 kardeşten biri olarak dünyaya gelmişti. Babasının vefatı üzerine omuzlarına henüz küçük yaşında büyük bir sorumluluk binmişti. 

O gün omuzlarındaki yüke bir yenisi daha bindi kahraman Erenin ve yüreğindeki vatan aşkıyla PKKlıların oldukları yeri bildirmek istedi.

Tam da o anda yaşandı yüreğimizi yakan hadise…

Eren Bülbül 11 Ağustos 2017 günü, PKKlıların erzak çaldığını ihbar edip, girdikleri evi gösterirken, Türk emniyet güçleri ile PKK üyeleri arasında yaşanan çatışmada şehit edildi.

Vatanda aşkıyla askerimize yardım ediyordu

Maçkanın Köprüyanı Mahallesindeki Vazelon Manastırı yakınlarında polis ekipleri ile PKK arasında çıkan çatışmanın ardından, PKKya bağlı grup erzak almak amacıyla bölgedeki bir eve girdi. Grubu, girdikleri evden erzak çalarken gören Eren Bülbül durumu jandarma ve polislerden oluşan ekibe haber verdi. Bülbül daha sonra PKKlıların girdiği evi göstermek için güvenlik güçleriyle birlikte giderken, Jandarma Başçavuş Ferhat Gedik ile birlikte PKKlıların saldırısı sonucu hayatını kaybetti.

İyi ki varsın Eren

Erenden geriye tüm Türkiye tarafından hatırlanmak üzere kısacık bir not kaldı. Sosyal medya hesabında 24 Haziran tarihinde paylaşmıştı o notu Eren. Ve tam da şöyle yazıyordu:

Biri de çıkıp demiyor ki İyi ki varsın Eren…

İşte o sözler milyonlarca insanın gönlünde Erene yer açtı. Karadenizin kahraman çocuğu Eren Bülbül, tam da o mesajı yazdığı tarihte binlerce kişi tarafından İyi ki varsın Eren sözleriyle anıldı.

Gece saatlerinde Twitterda açılan #iyikivarsınEren hashtagi zirveye oturdu.

Türkiye ve Dünyayı yakından takip eden bir aile olarak Türkiye, İstanbul’dan Türkiyeden ve dünyadan tüm haberleri, son dakika gelişmelerini ve haber niteliği taşıyan tüm bilgileri okuyucularımızla paylaşmak ve onlara doğru ve tarafsız haberleri sunmak amacı ile yola koyulduk.