Kamu Haberleri

Salda Gölü’ne seyir terası yapılacak

Detayları açıklayan Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum “Gölün dünyada eşi benzeri yok. Hazırladığımız koruma projesiyle gölün kıyısına kadar giren araçları engelledik. Kamp alanlarını, konteynerleri ve kaçak yapıları kaldırdık. Dumansız hava sahası ilan ettik. Mangalı, sigarayı yasakladık.


Çamur banyosunu sona erdirdik. Şimdi de Göle girilmesini engelleyin diye çok sayıda talep var. Yeni sınırlamalar gelebilir” şeklinde konuştu. Salda Gölünün etrafındaki beyaz kumulların muhafaza edilmesi gerektiğini vurgulayan Kurum, şöyle devam etti: Halk Plajında problem çok ciddi yok ama Beyaz Adaların hakikaten korunması lazım. Önümüzdeki sezondan itibaren bu bölgede göle girilmesini yasaklayabiliriz.

İsteyen Halk Plajı tarafında girebilir. Burada da kontrollü bir şekilde, göle zarar vermeyecek şekilde bu süreci yönetmek mecburiyetindeyiz. Salda, hepimizin. Bu değere, bu mirasa sahip çıkmamız şart. Yılda 1,5 milyon kişi ziyaret ediyor. Teras projesi sürüyor. Vatandaşlarımız Saldayı teraslardan seyredebilecek, fotoğraf çektirebilecek; çay-kahve içip yemeklerini yiyebilecek.

Türkiye

Reha Akyürek

Bilgi Üniverstesi Elektronik Mühendisliği bölümünü bitiridim. Profesyonel olarak haber editörlüğü yapmaktayım.
İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı