Kamu Haberleri

Sağlık Çalışanlarına Sınavsız Ünvan Değişikliği Talebi!

Türkiye Kamu-Sen ve Türk Sağlık-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci, sosyal medya hesabından sağlık çalışanlarına yönelik uygulanan unvan değişikliği sınavlarına ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

Başkan Kahveci açıklamasında; “Bu çalışanlarımızın okul bitirerek diploma ile elde ettikleri unvanları bir de kurumlarında ayrıca sınava girerek kazanmaları zorunluluğu gereksiz ve çalışanlarımıza zorluk çıkaran bir uygulamadır.” dedi. 

İŞTE O AÇIKLAMALAR:

1-Sağlık çalışanlarımız her daim son derece kutsal bir görev ifa etmektedir. Covid-19 salgınında da cansiperane bir şekilde görevlerini başarıyla yerine getirdiler, halen bu zorlu görevi yoğun bir mesai ile sürdürüyorlar.

2-Bu çalışanlarımızın okul bitirerek diploma ile elde ettikleri unvanları bir de kurumlarında ayrıca sınava girerek kazanmaları zorunluluğu gereksiz ve çalışanlarımıza zorluk çıkaran bir uygulamadır. Zaten bu çalışanlarımız aldıkları diploma ile bu unvana sahip olmuşlardır.

3-Bu unvanın tescili için bir sınav daha yapılması doğru değildir.Fedakarca görev yapan,canları pahasına vatandaş sağlığını korumak için çaba sarf eden sağlık çalışanlarımızın diploma ile elde edilmiş unvan değişikliklerinin sınavsız olarak gerçekleştirilmesi bizim talebimizdir.

TELEGRAM GRUBUMUZA KATILARAK SON DAKİKA GELİŞMELERİNDEN HABERDAR OLMAK İÇİN TIKLAYIN..

Reha Akyürek

Bilgi Üniverstesi Elektronik Mühendisliği bölümünü bitiridim. Profesyonel olarak haber editörlüğü yapmaktayım.
İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı