Taşeron Haber

Sağlık Bakanlığı Hayat Eve Sığar Uygulaması İndir butonu aktif oldu

Sağlık Bakanlığı Hayat Eve Sığar Uygulaması İndir butonu aktif oldu
18 Nisan 2020 - 14:51

Bu savaşın bir ayağı da bilişim teknolojileriyle yapılan uygulamalar. En son karantina altında olan vatandaşların telefonlarına indirmesi için uygulama yapan Sağlık Bakanlığı Bilişim Uzmanları, bu kez de Hayat Eve Sığar isimli bir uygulamayla güne damgasını vurdu.

Söz konusu uygulama Google Play Store ve App Store’ye yüklendi. Bakanlık tarafından geliştirilen uygulamayla korona virüsle mücadele etmek için vatandaşların takibinin sağlanması ve vatandaşların bulundukları illerde riskli bölgelerin nereler olduğunu görmeleri hedefleniyor.

Google Play Store ve App Store’ye yüklenen uygulamayla vatandaşlar çevrelerinde bulunan sağlık hizmetlerinden eczanelere kadar önemli noktaları görebiliyor.

Hayat Eve Sığar uygulamasının en ilgi çekici yönlerinden biri ise bölgenizde bulunan enfekte durumunun ve risk yoğunluğunun gösteriliyor olması. Böylece vatandaşların bulundukları ildeki bulundukları mahallede cadde de ne kadar risk olduğunu görebiliyorlar.

Yine Hayat Eve Sığar Uygulaması’yla istediğiniz aile bireylerini de izleme şansınız var. Ailem bölümünde merak ettiğiniz yada durumunu takip etmediğiniz yakınlarınızı ekleyebiliyorsunuz. Yakınlarınızın buna onay vermesi halinde bakanlık onların konum bilgilerini görebiliyor ve sizde yakınınızın bulunduğu bölgedeki risk durumunu görebiliyorsunuz.

Programda Türkiye’deki korona virüsle ilgili Sağlık Bakanlığı’nın son açıkladığı bilgilere de yer veriliyor. Buradan ülkemizde salgının yayılım hızının ne durumda olduğundan, yoğun bakımdan entübe vakalara kadar gün gün karşılaştırılmalı grafiklere ulaşmak mümkün hale geldi.

HAYAT EVE SIĞAR UYGULAMASI NASIL İNDİRİLİR?
Sağlık Bakanlığı tarafından yayınlanan uygulama, yalnızca Android 5.0 ve üzeri – iOS 10 ve üzeri sürümlerde çalışıyor. Uygulamayı indirmek için aşağıdaki bağlantıları kullanabilirsiniz.

 

 

KARANTİNA ALTINDAKİLER İÇİNDE UYGULAMA YAPILMIŞTI

Sağlık Bakanlığı yaptığı bir başka mobil uygulamayla karantina altında olan ve evden çıkmaması gereken vatandaşları kontrol altına almıştı. Cep telefonlarına indirmek zorunda oldukları uygulamayla takipleri sağlanan virüse yakalanmış evde tedavisi devam eden kişiler ve karantina altında kalması gereken kişilerin takibi kolaylıkla yapılıyordu.

Türkiye ve Dünyayı yakından takip eden bir aile olarak Türkiye, İstanbul’dan Türkiyeden ve dünyadan tüm haberleri, son dakika gelişmelerini ve haber niteliği taşıyan tüm bilgileri okuyucularımızla paylaşmak ve onlara doğru ve tarafsız haberleri sunmak amacı ile yola koyulduk.