Gündem Haberleri

Sabiha Gökçen Özel Uyku Kabinleri Tanıtıldı

Havaalanlarında bekleyen kişilerin rahat bir şekilde dinlenebilmesi adına hazırlanan Sabiha Gökçen özel uyku kabinleri tanıtıldı.

Tüm dünyada olduğu gibi hava yolu ile yolculuk yapacak kişiler, yolculuk öncesinde uzun süre bekleyebiliyor. Bu süre içerisinde havaalanlarında yer alan koltuklarda beklemek durumunda kalan yolcular, artık bu konuda daha konforlu bir seçeneğe sahip. Sabiha Gökçen’de kullanıma sunulan uyku kabinleri tanıtılarak hizmete girdi.

Sabiha Gökçen Uyku Kabinleri Kaç Para?

Uyku kabinleri için yapılan tanıtımlarda konforun oldukça üst seviyede olduğu görülürken, fiyatlar hakkında da net bilgiler paylaşıldı. Açıklamalara göre bu kabinleri kullanmak isteyen kişiler saatlik 7 Euro ödeyecek. Bu ücret sadece uyumak için olmadığı gibi ek hizmetler de ücrete dahil bir şekilde sunulacak. Tanıtımda belirtilenlere göre uyku kabinlerini kullanmak isteyenler ücretsiz bir şekilde internetten yararlanabilecek. İnternete ek olarak ise televizyon ve özel ikramlar da yine misafirlere bu özel kabinlerde sunulacak.

Kepler Club Hizmette

Uyku kabinleri için Kepler Club ismi kullanılırken, konuyla ilgili detayları İSG’nin Ticaret Direktörü Yücel Ecer paylaştı. Erkek ve kadınlar için özel olarak uyku kabinlerinin bulunduğunu belirten Direktör toplamda 28 uyku kabinin 10 tanesinin kadınlar için hazırlandığını ve 18 tanesinin de erkekler tarafından kullanılabilir durumda olduğunu ifade etti. Aileler için özel kabinlerin de hazırlandığını söyleyen Ecer, bu sayede havaalanını kullanan herkes için uygun bir kabinin bulunduğunu belirtti.

 Her Şey Düşünülmüş

Tanıtımlarda uyku kabinlerinin hizmete sunulması sırasında her bir detayın özel olarak düşünüldüğü görülüyor. Tek kullanımlık malzemelerin yer aldığı kabinlerde hijyen ve kişisel kullanım kolaylaştırılmış. Havaalanlarına gelen kişilerin uyku kabinlerini kullanmak isteyenlerin check-in sonrasında kabinleri kullanabildiği belirtilirken, önceden rezervasyon yaptırılması gerekiyor. Rezervasyon sonarsında ise QR kod sistemini kullanacak olan yolcuların, lounge alnına girdikten sonra şifreli dolaplara eşyalarını koyarak kabinlerde herhangi bir endişe olmadan uçak saatinin gelmesini bekleyebiliyor.  Televizyonda Netflix ve Blu TV gibi özel platformların da bulunması sayesinde uyku kabinleriyle sunulan hizmet, hava yolculuklarını çok daha keyifli hale getiriyor.

Uyku kabinlerinin yolculuklar tarafından kullanılması bekleniyor. Yapılan tanıtımlar büyük dikkat çekerken, yolcular tarafından yapılan açıklamalarda da havaalanlarındaki bekleme süresi için ideal bir dinlenme alanı olacağı vurgulandı.

Mehmet Nacak

Gazi Üniversitesi radyo televizyon bölümünü bitirdim. Profesyonel olarak editörlük yapmaktayım.
İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı