Taşeron Haber

Rezil sahte hocadan dolandırıcılık savunması: Kumpas

Yere yatırdığı yarı çıplak bir kadının karnına Arapça yazı yazdıktan sonra iç çamaşırını aşağı sıyırdığı görüntüler olay yaratan Burhan Dalğali hakkında, 5 Eylül 2020 günü taksi şoförü Ebubekir B. (23), Esenler Polis Merkezi Amirliği’ne giderek şikayetçi oldu.

Rezil sahte hocadan dolandırıcılık savunması: Kumpas
17 Eylül 2020 - 12:49

Hürriyetten Burcu Purtul Uçarın haberine göre: Ebubekir B. şikayet dilekçesinde eşiyle aralarının kötü olduğu dönemde imam nikahını attıklarını, sonra nikah tazelemek için 5 Eylül günü mahalleden tanıdıkları Burhan Dalğayiyi evlerine davet ettiklerini belirterek “Ben beni dolandıran Burhan Dalğaliden şikayetçiyim” dedi.

BOŞ ODA SORMADIM


Gözaltına alınan Burhan Dalğali ifadesinde dışarıdan Anadolu İmam Hatip Lisesini bitirdiğini, resmi olarak herhangi bir kurumda görevli olmadığını ve işsiz olduğunu, iki dairesinin kirasıyla geçindiğini anlattı: “Evime gelen çocuklara veya camilerde isteyen cemaate Kuran-ı Kerim okuma dersi veririm. Bu yaptığım işten herhangi bir ücret almam. Ancak kendi rızasıyla para veren olursa aldığım olmuştur. Ebubekir B., 10 gün önce bir arkadaş vasıtasıyla evlerine çağırdı. Bana bir anlık sinirle eşine Boş ol dediğini ve dini nikah kıydırmak istediklerini söyledi. Ben de Sinirle söylenen söz nedeniyle nikah düşmez, siz tövbe edin dedim. Dini nikah kıymadım. Daha sonra aracıyla beni evime bıraktı. Ondan kesinlikle para istemedim. Bana kendi rızasıyla 300 TL para verdi. Ben de bu parayı fakir kişilere dağıttım. Hakkımda isnat ettiği 3 bin 200 TL parayı kesinlikle almadım.

BENDEN 300 TL İSTEDİ

Ben Ebubekir B. isimli şahsa kesinlikle boş odasının olup olmadığını, eşi ile yalnız konuşmak istediğimi söylemedim. Hakkımda yalan beyanda bulunmaktadır.”

Bakırköy Cumhuriyet Savcılığına da benzer ifade veren Dalğali, “Ebubekir bana kumpas kurmaktadır. Kendisi benden bu olaydan sonra 300 TL istedi. Sana neden para vereyim? dediğimde, Eğer para vermezsen bu görüntüleri insanlara dağıtacağım ve itibarını kaybettireceğim dedi. Ayrıca daha sonra benden 5 bin TL istedi. Bunu da kabul etmedim. Daha sonra 2 bin TL istedi. Bunu da kabul etmedim. Ben kimseyi bu zamana kadar taciz etmedim” diye konuştu.

Türkiye ve Dünyayı yakından takip eden bir aile olarak Türkiye, İstanbul’dan Türkiyeden ve dünyadan tüm haberleri, son dakika gelişmelerini ve haber niteliği taşıyan tüm bilgileri okuyucularımızla paylaşmak ve onlara doğru ve tarafsız haberleri sunmak amacı ile yola koyulduk.