Gündem Haberleri

Ramazan Bayramı’nda 9 günlük sokağa çıkma yasağı gelebilir

Korona Virüsle mücadele pik noktasını görüp verilerin inişe geçtiği Türkiye'de Ramazan Bayramı'na doğru insanların rehavete kapılıp sosyal mesafeyi unutması ve virüste 2. dalganın gelebileceği endişeleri hakim.

Korona Virüsle mücadele pik noktasını görüp verilerin inişe geçtiği Türkiye’de Ramazan Bayramı’na doğru insanların rehavete kapılıp sosyal mesafeyi unutması ve virüste 2. dalganın gelebileceği endişeleri hakim. Bu nedenle Ramazan Bayramı’nın öncesinde başlayacak 9 günlük bir sokağa çıkma yasağının masada olduğu ve 18 Mayıs tarihinde bu yasakla ilgili son kararın verileceği belirtiliyor.

RAMAZAN BAYRAMI’NDA REHAVETE KAPILMA UYARISI

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın her tweetinin sonunda attığı “Tedbirlere uyalım, evde kalalım” mesajının ne kadar önemli olduğu bu günlerde Türkiye için çok önemli. Zira inişe geçen verilerin iniş hızını ve tekrar yükselmemesini tedbirlere uymaya devam etmeyle olacağını hepimizi biliyoruz. Bu noktada virüsle ilgili iyi gelen haberlerin rehavetine kapılarak vatandaşların tedbirleri unutması ve hastalığın 2. bir dalgasının gelmesi endişesi yaşanıyor. Bu nedenle de Ramazan Bayramı döneminde 9 günlük sokağa çıkma yasağı kararının alınabileceği belirtiliyor.

ABDULKADİR SELVİ AÇIKLADI

Yasakla ilgili iddiayı ortaya atan Hürriyet Gazetesi’nden Abdulkadir Selvi. Selvi hükümet kaynaklarına yakınlığıyla biliniyor. Alınan kararların meyvesini verdiği ve sonuç alınmaya başlandığı bu dönemde, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın gevşeme olmaması konusunda “yeni tedbirler alınması gerekiyorsa alınsın” görüşünde olduğunu ifade ederek, bu konuda tavsiye kararlarına açık olduğunu ifa ettiği belirtiliyor.

18 MAYIS’TAKİ BAKANLAR KURULU’NDA KARARI ALINACAK

Ramazan Bayramı’nda bayram havasıyla sokağa çıkma yasağının unutulabileceği ve sıkıntılar yaşanabileceği görüşünde olan yetkililer, bayramı kapsayacak bir sokağa çıkma yasağına gidilebileceğini belirtiliyorlar. 23 Mayıs’ta başlayıp 1 Haziran tarihinde başlayacak 9 günlük bir yasakla 2. bir dalga salgının gelmesinin engelleneceği seçeneği üzerinde duruluyor.

18 Mayıs tarihinde yapılacak Bakanlar Kurulu toplantısında bu konunun enine boyuna masaya yatırılması ve sokağa çıkma yasağının kaç gün olacağına dair bir karar verilmesi bekleniyor.

 

Yeşim Toprak

Ordu Üniversitesi Diş Hekimliği bölümünü bitirdim. Profesyonel olarak editörlük yapmaktayım.
İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı