Taşeron Haber

PUBG Mobile Erangel 2.0 İçin Büyük Gelişme 

PUBG Mobile Erangel 2.0 İçin Büyük Gelişme 
04 Şubat 2020 - 23:45

Son dönemlerin en popüler oyunlarından bir tanesi olan PUBG Mobile için yeni bir güncelleme yolda. Güncelleme ile ilgili gelen en önemli bilgilerden birisi ise Erangel 2.0 haritasının cep telefonlarına da gelecek olması.

2017 yılında piyasaya sürülen ve çok kısa bir süre içerisinde en çok oynanan oyunlardan birisi haline gelen PUBG, aynı zamanda efsane olarak da tanımlanmaya başlandı. İlk çıkış tarihinden günümüze kadar sayısız güncelleme ile oyun içerisinde sürekli yenilikler yapılırken, bu yeniliklerden bir tanesi ve en çok dikkat çeken ise yeni güncelleme olacak. Özellikle mobil cihazlarda Erangel haritası desteklenmezken gelecek 0.17.0 güncellemesi ile birlikte bu haritanın mobil cihazlarda da oynanabilmesi mümkün hale gelecek.

İlgili harita ilk olarak bilgisayar versiyonlarına sunulmuş ve mobil olarak oynanamaz haliyle tanıtılmıştı. Fakat gelinen noktada, mobil için de güncellemelerin yapıldığı ve kısa süre içerisinde bu yeniliğin kullanıcılara sunulacağı ifade edildi. Üstelik bu yeni güncelleme ile birlikte haritada değişiklik yapılacak.

Yeni Mod: Extreme Cold

Güncelleme ile birlikte oyuncuları aynı zamanda büyük bir zorluk da bekliyor. Öyle ki oyuna eklenecek yeni bir mod Extreme Cold olarak adlandırılırken, oyuncuların çok zor soğuk şartlarda hayatta kalma mücadelesi de vereceği belirtiliyor. Özellikle Kuzey Yarım kürede etkili olan kış mevsiminin oyuna dahil edileceği güncelleme, gerçek hayatta da benzerlik gösterecek. Bu bakımdan oyuncuların mevcut güncelleme ile birlikte oyundaki yeni moda da ilgi göstermesi bekleniyor.

Oyun geçtiğimiz ay itibariyle Beta kullanıcılarının testine tabi tutulurken, Beta sürecinde yapılan testler dahilinde gerçekleştirilecek iyileştirmeler ile oyun güncellemesi tüm oyun severlere sunulmuş olacak. Kararlı sürüm için şu ana kadar net bir tarih belirtilmemiş durumda. Kısa süre içerisinde paylaşılması beklenen güncelleme 1 GB büyüklüğü ile de dikkat çekiyor. Bu bakımdan belirtilen özelliklerini dışında oyunda yapılacak yenilikler ile birlikte PUBG Mobile oynayanları büyük bir heyecanın beklediğini söylemek mümkün. Yüksek boyutlu güncelleme nedeniyle oyunda yapılacak tüm güncellemeler ve yenilikler, güncelleme sonrasında öğrenilebilecek.

Türkiye ve Dünyayı yakından takip eden bir aile olarak Türkiye, İstanbul’dan Türkiyeden ve dünyadan tüm haberleri, son dakika gelişmelerini ve haber niteliği taşıyan tüm bilgileri okuyucularımızla paylaşmak ve onlara doğru ve tarafsız haberleri sunmak amacı ile yola koyulduk.