Taşeron Haber

PTT’den Korona Virüs önlemi! PTT Şubeleri’nin hepsi kapalı mı?

PTT’den Korona Virüs önlemi! PTT Şubeleri’nin hepsi kapalı mı?
03 Nisan 2020 - 9:33

Son 2 gündür Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından sosyal yardıma muhtaç ailelere korona virüs tedbirleri kapsamında yapılan bin lira ödemeler nedeniyle PTT Şubeleri önündeki yoğunluk her ilde istenmeyen manzaralara neden olmuştu. İnsanların dibdibe olduğu PTT Şubeleri önünden sosyal medyada yüzlerce fotoğraf paylaşıldı ve “Sosyal mesafeyi böyle mi koruyacağız?” soruları soruldu. Herkesi rahatsız eden bu görüntülerin ardından PTT Baş Müdürlüğü’nde rahatlatan bir açıklama geldi.

Dün yaşanan yoğunluklar nedeniyle istenmeyen görüntülerin oluştuğu PTT Şubeleriyle ilgili olarak İstanbul PTT Başmüdürlüğü aldığı bir kararla bu şubelerin kapatılması kararı aldı. Ödemelerin nasıl yapılacağıyla ilgili olarak da bilgilendirme yapan PTT Baş Müdürlüğü, kolluk kuvvetleri ve bekçilerinde iş birliğiyle sosyal yardımların evlerinde insanlara teslim edilmesi kararının alındığını açıkladı.

Geçici olarak PTT Şubeleri’nin kapatılma kararı tüm şubeleri kapsıyor mu?

PTT Baş Müdürlüğü’nden yapılan açıklama kararın sadece yoğunluk yaşanan şubeleri kapsadığını ifade etti. Bu anlamda PTT’nin diğer şubeleri açık olarak hizmet vermeye devam edecek. Fakat gün içinde çok yoğunlaşma ve kapı önünde istenmeyen manzaralar oluşursa bu şubelerle ilgili de anlık kapama yapılabilecek. Bu konuda yetki şube müdürlerine bırakıldı.

Korona Virüs tedbirleri kapsamında sosyal mesafe kurallarının ne kadar önemli olduğunu bütün uzmanlar televizyonlardan önemle vurguluyorlar. PTT aldığı bu kararla şubelerinin önünde bin lira para almak için toplanan onlarca insan manzarasının önüne geçmiş oldu. Türkiye’nin imajını da bozacak bu görüntülerin yurt dışında farklı şekillerde haber merkezleri tarafından servis edilme riski de bulunuyor.

PTT BAŞMÜDÜRLÜĞÜ: ÖNCELİĞİMİZ HALKIMIZIN SAĞLIĞI

Konuyla ilgili açıklama yan Baş Müdürlük, PTT iş yerlerinde yaşanan yoğunlukların halkın sağlığını tehlikeye düşürmesi nedeniyle kapatma kararının alındığına vurgu yaparak, bu durumun uygulandığı illerde İl Emniyet Müdürlükleri’yle iş birliği kurularak sosyal yardım alan herkese evinde parasının ödeneceğini açıkladı.

Önümüzdeki günlerde diğer şubelerde de benzer durumlara göre işlem yapılacağı belirtiliyor. Eğer diğer PTT şubelerinde de, çok fazla yoğunluk yaşanıp insanları rahatsız eden ve halk sağlığını tehlikeye düşüren durumlar olursa bu şubelerinde geçici olarak kapatılması söz konusu olabilir.

Türkiye ve Dünyayı yakından takip eden bir aile olarak Türkiye, İstanbul’dan Türkiyeden ve dünyadan tüm haberleri, son dakika gelişmelerini ve haber niteliği taşıyan tüm bilgileri okuyucularımızla paylaşmak ve onlara doğru ve tarafsız haberleri sunmak amacı ile yola koyulduk.