Taşeron Haber

“Öğretmenlerin özlük haklarında iyileştirme yapılacak”

Cumhurbaşkanlığı Eğitim-Öğretim Politikaları Kurulu kararı taslağında açıklandı. Öğretmenlerin özlük haklarında iyileştirme yapılacak..

“Öğretmenlerin özlük haklarında iyileştirme yapılacak”
16 Temmuz 2020 - 17:49

Bugün yayımlanan Cumhurbaşkanlığı Eğitim-Öğretim Politikaları Kurulu kararı taslağında açıklandı. Öğretmenlerin özlük haklarında iyileştirme yapılacak

Eğitim- öğretimde gelecek hedefleri de ilgilendiren politikalar Cumhurbaşkanlığı Kuruluna sunuldu.Kurulumuz, eğitim sistemimizde çeşitliliğin ve kalitenin artırılmasına katkı sağlamak üzere “Özel Okullara İlişkin Cumhurbaşkanlığı Politika Belgesi Taslağı”nı hazırlayarak Sayın Cumhurbaşkanımıza arz etmiştir.

Özel okullara ilişkin Cumhurbaşkanlığı Politika Belgesi Taslağında özel okullarda eğitim ve öğretimin niteliğinin sürekli geliştirilmesi amacıyla kalite güvencesi ve akreditasyon süreçlerinin oluşturulması, özel okullara sunulacak desteklerin söz konusu kalite süreçleriyle ilişkilendirilmesi, özel okullaşma sürecinde tekelleşmeden uzak rekabetçi bir tyapının tesis edilmesi, özel okullarda görev yapan öğretmenlerin özlük haklarının iyileştirilmesi…

İşte özel okulları ilgilendiren eğitim öğretim politikaları taslağı:

Türkiye ve Dünyayı yakından takip eden bir aile olarak Türkiye, İstanbul’dan Türkiyeden ve dünyadan tüm haberleri, son dakika gelişmelerini ve haber niteliği taşıyan tüm bilgileri okuyucularımızla paylaşmak ve onlara doğru ve tarafsız haberleri sunmak amacı ile yola koyulduk.