Kamu Haberleri

MSÜ tercihleri 2020 nasıl ve ne zamana kadar yapılacak?

MSÜ tercihleri için son tarih 26 Haziran olacak. MSÜ tercihleri tamamlanan öğrenciler, ikinci aşama için YKS sonuçları ve MSÜ sonuçları açıklamasını bekleyecek. İşte, MSÜ tercihleri hakkında detaylı bilgiler

MSÜ TERCİHLERİ NASIL YAPILIR?

2020-MSÜye başvuru yapan ve sınav ücretini yatıran adaylar tercih yapabilecektir.

ÖSYM Başkanlığınca 14 Haziran 2020 tarihinde yapılacak 2020 Milli Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavına (2020-MSÜ) katılan adaylar, Harp Okulları ve Astsubay Meslek Yüksekokulları tercihlerini, 01 -26 Haziran 2020 tarihleri arasında https://personeltemin.msb.gov.tr internet adresine girerek yapmaları gerekmektedir.

TERCİH EKRANI İÇİN TIKLAYINIZ

Belirtilen süre içerisinde tercihini yapmayan adaylar, 2nci Seçim Aşamalarına çağrılmayacaktır.
Şehit/Gazi çocuğu olan adayların dikkatine!Şehit ve gazi çocuğu olan adaylar tercih işlemleri sırasında “Bilgilerim” sekmesinden Şehit / Gazi Belgesi yükle düğmesine basarak ilgili kurumlardan aldıkları “Şehit/Gazi Yakını” belgelerini uygun formatta yükleyeceklerdir. Şehit ve gazi çocuklarından 2020-MSÜ sınavında belirlenecek “Seçim Aşamaları Çağrı Taban Puanının” %90nını alanlar, ikinci seçim aşamalarına çağırılacaktır. Aday çağrı sayıları kontenjan miktarına göre belirlenecektir.
Hava Harp Okulu (HHO)nu tercih edecek adayların dikkatine!
HHO için yapılacak seçim aşamalarına sadece ilk tercihi HHO olan adaylar arasından MSÜ-SAY puan sırası ve çağrı kontenjanına göre çağrı yapılacaktır. HHOnu ikinci ve sonraki tercihlerine koyan adaylar HHO için aday olamayacaklardır.
Bando Astsubay Meslek Yüksekokulu (Bando MYO)nu tercih edecek adayların dikkatine!
Bando MYO tercih eden adaylar (sırası önemli değil sadece tercihlerin arasında olması önemlidir.) mülakat aşamasını müteakip Müzik Yeteneği ve Müzik Bilgisi Seviye Tespit Sınavına alınacaktır. Müzik Yeteneği ve Müzik Bilgisi Seviye Tespit Sınavı, teori ve çalgı performansı olmak üzere iki ana bölümden oluşacaktır.
Adaylar Harp Okulları için;
– Kara Harp Okulu (KHO),
– Deniz Harp Okulu (DHO),
– Hava Harp Okulu (HHO),
– Sahil Güvenlik Komutanlığı adına Deniz Harp Okulu (SG-DHO)

Reha Akyürek

Bilgi Üniverstesi Elektronik Mühendisliği bölümünü bitiridim. Profesyonel olarak haber editörlüğü yapmaktayım.
İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı