Taşeron Haber

Metin Feyzioğlu’ndan Kadir Şeker açıklaması

Metin Feyzioğlu’ndan Kadir Şeker açıklaması
20 Şubat 2020 - 12:32

Kadir Şeker davasında bizzat Konya Baro Başkanı’ın avukatlığını üstlendiğine dikkat çeken Metin Feyzioğlu, gerektiği halde kendisinin de elinden geleni yapacağını ve adeletin tecelli etmesi için elinden gereni yapacağını açıkladı.

Metin Feyzioğlu Konya’ya bir seminer çalışması için katılmıştı. Seminer öncesi basın mensupları Feyzioğlu’na gezi davasıyla ilgili çıkan kararı sordu. Metin Feyzioğlu verilen kararla ilgili yorum yapmaktan kaçınırken, kararların istinaf aşamasında olduğunu, o süreci beklemek gerektiğini ifade ederek gerekçeli kararı henüz okuma fırsatı olmadığını, bu kararı okuduktan ve istinaf süreci sonuçlandıktan sonra bir yorum yapabileceğini söyledi. ,

Osman Kavala’nın beraat etmesi sonrası tekrar gözaltına alınmasını soran gazetecilere Feyzioğlu şu yanıtı verdi: “Başka bir suçtan gözaltına alındı diye biliyorum. Bir davadan bir kişi beraat etmişse aynı davadan tekrar tutuklanmasının Ceza Muhakemesi Kanunu çerçevesinde bunun doğru olmadığını daha önce ifade etmiştim.  Fakat Osman Kavala’nın tutuklanması başka bir olaydan behisle olmuştur. Basından takip ettiğim kadar başka bir suçtan dolayı gözaltına alınmıştır. Bu konuya çok hakim değilim bu yüzden çok yorum yapmak istemiyorum.” Dedi.

Kadir Şeker davasıyla ilgili yöneltilen soruları cevaplandıran Metin Feyzioğlu, dosyanın bugün alınacağını, Konya Başsavcısı’nın soruşturmayı eksiksiz yapacağına dair inancının tam olduğunu, başsavcıyı yıllardır tanıdığını ve yaptığı işlerde tereddüte mahal bırakmayan bir kişiliği olduğunu ifade ederek, “Başsavcımız her delili toplar ve soruşturmasını tamamlayarak mahkemeye sunar. Gerisi mahkemeye aittir. İddianameye katılırız yada katılmayız bu ayrı bir konu. İddianameyi ve dosyayı gördükten sonra daha net konuşacağız.” Dedi.

Kadir Şeker’i cezaevinde ziyaret edeceğini söyleyen Metin Feyzioğlu, meşru müdafa mı değil mi tartışmalarına dosyadaki delilleri ve tanık ifadelerini gördükten sonra daha net konuşulabileceğini belirterek, bu konu hakkında henüz çok fazla bir yorum yapmayı çok doğru bulmadığını söyledi.

Kadir Şeker, sevgilisiyle tartışan bir kadının darp edildiğini görünce ayırmak için tartışmaya müdahil olmuş ve ikilinin kavga anında bıçağının karşı tarafın kalbine saplanması sonucu ölmesine neden olmuş ve tutuklanmıştı.

Türkiye ve Dünyayı yakından takip eden bir aile olarak Türkiye, İstanbul’dan Türkiyeden ve dünyadan tüm haberleri, son dakika gelişmelerini ve haber niteliği taşıyan tüm bilgileri okuyucularımızla paylaşmak ve onlara doğru ve tarafsız haberleri sunmak amacı ile yola koyulduk.