Kamu Haberleri

Medyada bomba gelişme: Fatih Portakal Fox TV’den ayrıldı!

Fox TVnin anchormani Fatih Portakal, Haziran ayında 10 aylık haber maratonuna ara verdiğini ve Eylülde tekrar ekrana döneceğini açıklamıştı. Fakat Portakalin uzun ara döneminde çokça dedikodu yayıldı. Bu dedikodular Fatih Portakalın geri dönmeyeceği yönündeydi. Haberglobal.com.trnin edindiği bilgilere göre Fatih Portakal geri dönmeyerek Fox TVden ayrılma kararı aldı.

Kişisel sebeplerle ayrılmak istediğini yönetime bildiren Portakala kanal yönetimi bu kararından vazgeçmesi için ısrarcı olsa da Portakalin kesin kararını verdiği öğrenildi.

Fatih Portakalın ayrılık kararının arka planında yeni bir kanal olup olmadığı da belli oldu. Portakal, yeni bir kanala geçmeyecek ve dinlenmeye çekilecek.

Fox TVnin bu kararın ardından hızla yeni bir isim için harekete geçtiği ve bir isimle anlaşma da sağlandığı öğrenildi.

Bu hafta ortasına kadar yeni ismin de açıklanacağı belirtildi.

FATİH PORTAKAL KİMDİR?

Doğum tarihi: 2 Şubat 1968

Memleketi: Nazilli, Aydın

Eğitim: İstanbul Üniversitesi (1993), İstanbul Aydın Üniversitesi

İlköğrenimini Nazillide; liseyi İzmir Atatürk Lisesinde tamamladı. Yüksek öğrenimini İstanbul Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinde tamamladı. 1994 yılında yüksek lisans ve yabancı dil eğitimini yapmak üzere Avustralyaya gitti.

Fatih Portakal, eğitimi sonrasında Avustralyada ünlü bir restoranı bir süreliğine işletti. 1997 yılında Türkiyeye döndü. Armağan Toper ile evlendi. 1997-2005 yıllarında Star TVde muhabir olarak çalıştı. 2005 yılında gazeteci Mehmet Ali Birandın teklifi üzerine Kanal Dye geçti. 2010 yılının Mayıs ayında FOXun habercilerinden İrfan Değirmencinin teklifi üzerine FOXa geçti.

Fatih Portakal, 2010-2013 yılları arasında FOXta Çalar Saat programının sunuculuğu yaptı. 2013ün Eylül ayında FOXtaki kadın habercilerinden Nazlı Tolganın evlenmesinin ardından Portakal Ana Haber sunuculuğu görevinde getirildi.

Aydınlı sunucu, 43. Altın Kelebek Ödüllerinde “En İyi Erkek Haber Sunucusu” ödülüne layık görülmüştür.

Reha Akyürek

Bilgi Üniverstesi Elektronik Mühendisliği bölümünü bitiridim. Profesyonel olarak haber editörlüğü yapmaktayım.
İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı