Kamu Haberleri

MEB’de İl Milli Eğitim Müdürü Ataması

Uzunca bir süredir Yalova Milli Eğitim Müdürlüğü görevini sürdüren Ali Tosun Zonguldak İl Milli Eğitim Müdürlüğü görevine atandı. Tosun’dan boşalan Yalova Milli Eğitim Müdürlüğü görevine ise Dr. Abdülaziz Yeniyol atandı.

Yalova Milli Eğitim Müdürlüğü görevinde bakanlık tarafından yapılan yeni atama ile değişikliğe gidildi. Yıllardır Yalova Milli Eğitim Müdürlüğü görevini sürdüren Ali Tosun Zonguldakta İl Milli Eğitim Müdürlüğü görevine getirilirken, Tosun’dan boşalan Yalova Milli Eğitim Müdürlüğüne Dr. Abdülaziz Yeniyol atandı. Ali Tosun’un bu hafta sonuna kadar yeni görevine başlamak için görevinden ayrılması ve Dr. Abdülaziz Yeniyol’un göreve başlaması bekleniyor.

Dr. Abdülaziz Yeniyol kimdir?

1968 İstanbul doğumludur. İlk ve Orta öğrenimini İstanbul’da tamamlamıştır. Marmara Üniversitesi ilahiyat Fakültesi mezunudur. Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde Felsefe ve Din Bilimleri Yüksek Lisansı yapmış daha sonra İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Felsefe ve Din Bilimleri Anabilim Dalında Doktorasını da tamamlamıştır.

Yeniyol, 1994 Antalya/Serik- Gebiz İlköğretim Okulu Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenliği, 1995-2001İstanbul/Fatih-Vedide Baha Pars Ortaokulu Müdür Yardımcılığı, 2001-2003 İstanbul/Fatih-Ahmet Rasim Lisesi Müdürlüğü ve 2003-2012 İstanbul/Fatih- Pertevniyal Lisesi Müdürlüğü görevlerinde bulundu.

Reha Akyürek

Bilgi Üniverstesi Elektronik Mühendisliği bölümünü bitiridim. Profesyonel olarak haber editörlüğü yapmaktayım.
İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı