Kamu Haberleri

KYK Kredileri Bu ay Yatırılmadı. KYK Kredileri ve Harçlık Avansları İptal mi Edildi?

KYK Kredileri Bu ay hala Yatırılmadı. Kredi alan bir çok öğrenci sosyal medyada büyük bir merakla kredinin niçin yatırılmadığını Bu ay KYK kredilerinini iptal mi edildiğini merak etmeye başladı.  
 

Yükseköğrenim Kredi Yurtlar Kurumu , öğrencilere üniversite hayatı boyunca kredi ve burs ödemeleri yapıyor. Son günlerde ise birçok öğrenci, kredilerinin yatırılmadığını söylüyor.

HER AYIN 6-10 U ARASI

Öğrencilerin KYK kredileri her ayın 6sı ile 10 u arasında hesaplara yatıyor. Ancak bu ay birçok öğrencinin öğrenim kredisi hesaplara yatmadı. 

Her ayın 6’sı ve 10’u arasında ödenen öğrenim kredileri, bu ay öğrencilere ödenmedi ve kredi taahhütname süresi dolmadan birçok öğrencinin kredisi kurum tarafından sonlandırıldığı iddia edildi.

HARÇLIK AVANS

Ziraat Bankası nın ise harçlık avans hesaplarını kapattığı iddia ediliyor. Konu ile ilgili Ziraat Bankası na yapılan “Bakiyemde 300 küsur harçlık avans hakkım vardı ancak şu an ne onu görüntüleyebiliyorum ne de bursum yatmamış. Üstelik 140 TL harçlık avans tahsilatı yapılmış? Hem bursum yatmıyor hem harçlık avans tahsilatı oluyor hem de harçlık avans bakiyemi bile görüntüleyemiyorum.” şikayetine banka şu şekilde cevap verdi:

“Müşterimizin şikayeti değerlendirmeye alınmak üzere Bankamız ilgili birimine iletilmiştir. Şikayetin çözümü için gerekli işlemler yapılarak müşterimize konu hakkında bilgi verilecektir. Değerli müşterimiz; Bankamız ürün ve hizmetleri ile ilgili şikayet ve önerilerinizi www.ziraatbank.com.tr web sitemizden iletebilirsiniz.”

Reha Akyürek

Bilgi Üniverstesi Elektronik Mühendisliği bölümünü bitiridim. Profesyonel olarak haber editörlüğü yapmaktayım.
İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı