Kamu Haberleri

KPSS ile Memur Alımı Tercih Tarihleri

Milyonlarca memur adayının her yıl merakla beklediği KPSS merkezi yerleştirme süreci için geri sayımda sona geliniyor. KPSS 1. Yerleştirme tercih işlemleri Temmuz ayında gerçekleşecek. ÖSYMnin resmi sayfasından 14 Temmuzdan önce KPSS tercih kılavuzunun yayımlanması bekleniyor. İşte KPSS tercih tarihleri.

2020 yılı KPSS ile memur alımı tercih tarihleri için geri sayımda sona geliniyor. Kamu Personeli Seçme Sınavına giren adayların heyecanla beklediği memur alımı tercih süreci Temmuz ayında başlayacak. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığınca yayımlanan 2020 yılı KPSS yerleştirme takvimine göre kamu kurum ve kuruluşlarından personel talepleri 9 Mart ile 29 Mayıs tarihleri arasında alınmıştı. İlgili takvim doğrultusunda kamu personeli ihtiyacı olan kurumların ihtiyaçlarına yönelik KPSS yerleştirme işlemleri için adaylar 14 ile 21 Temmuz tarihleri arasında ÖSYMnin resmi sayfasından tercihlerini yapabilecekler.  Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının resmi sayfasından geçtiğimiz haftlarda KPSS sınav ve merkezi yerleştirme takvimi yayımlanmıştı.

Buna göre KPSS ile merkezi yerleştirme için KPSS 1 ve 2. yerleştirme tercih tarihleri aşağıdaki gibi oldu: 

KPSS SINAV BAŞVURU VE DİĞER TARİHLER

2020 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavı sınav başvuru tarihleri ve sınav tarihlerinin yanı sıra ilgili sınavların sonuçlarının açıklanacağı tarihleri de bu haberimizde derledik. Memurluk hayali kuran milyonlarca kişinin her sene girdiği Kamu Personeli Seçme Sınavı için başvuru işlemleri Lisans düzeyi için 30 Haziranda başlıyor. ÖSYM tarafından paylaşılan sınav takvimine göre bu yıl Kamu Personeli Seçme Sınavına Lisans düzeyinden girecek adaylar 30 Haziran ile 13 Temmuz tarihleri arasında başvurularını yapabilecekler. Önlisans düzeyinden KPSSye girecek adayların başvuruları 21 Ağustos ile 2 Eylül tarihleri arasında, Ortaöğretim düzeyinden KPSSye gireceklerin başvuruları ise 15 Eylül ile 30 Eylül tarihleri arasında alınacak.  KPSS DJBT için ise başvuruların 6 Kasım ile 16 Kasım tarihleri arasında alınacağı belirtildi.

LİSANS , ÖNLİSANS , ORTAÖĞRETİM SINAV TARİHLERİ

Lisans KPSS GY-GK, Eğitim Bilimleri 6 Eylülde, Alan Bilgisi 12-13 Eylül tarihlerinde, ÖABT ise 20 Eylül tarihinde uygulanacak. KPSS Önlisans için belirlenen tarih 25 Eylül, Ortaöğretim için belirlenen tarih 22 Kasım, DHBT için belirlenen tarih ise 27 Aralık olarak açıklandı. 

SINAV SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

KPSS Lisans ve ÖABT sınav sonuçları 22 Ekimde, Önlisans sonuçları 26 Kasımda, Ortaöğretim sonuçları 24 Aralıkta , DHBT sonuçları 27 Ocak 2021 tarihinde ÖSYMnin sonuc.osym.gov.tr adresinden ilan edilecek.

Reha Akyürek

Bilgi Üniverstesi Elektronik Mühendisliği bölümünü bitiridim. Profesyonel olarak haber editörlüğü yapmaktayım.
İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı