Kamu Haberleri

KPSS Genel Kültür- Genel Yetenek Soru ve Cevapları

Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) maratonu, Genel Kültür-Genel Yetenek ve Eğitim Bilimleri oturumuyla saat 10.15te başladı. ÖSYM tarafından yapılan sınavda adaylara 120 soru yöneltilecek ve 130 dakika süre verildi.

ÖSYM KPSS soruları ve cevap anahtarı ile ilgili resmi duyuruyu diğer sınavlarda olduğu gibi resmi internet adresi üzerinden yapacak. 2020 KPSS Genel Kültür – Genel Yetenek Sınavı ile Eğitim Bilimleri Sınavı bugün gerçekleştiriliyor.

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygünün verdiği bilgiye göre, sınavda koronavirüs salgınına karşı tedbirler alındı.     

Buna göre, sınav öncesi binaların detaylı temizliği yapılarak dezenfekte edildi. Koronavirüs önlemleri kapsamında, adaylara sınav binası girişlerinde görevliler tarafından maske ve dezenfektan dağıtıldı, isteyen adaylar kendileri de dezenfektanlarını yanlarında getirdi.     

Sınav görevlilerine maske ve dezenfektanla birlikte lateks eldiven de dağıtıldı. İsteyen adaylar ve görevliler, kendi maskeleri ve siperlikleriyle de sınava girdi. Sınav görevlilerinin Kovid-19 durumları HES kodları aracılığıyla takip edildi.     

Kovid-19 ile ilgili durumu olan adaylar, HES kodlarından belirlenerek ve Bilim Kurulunun önerisi doğrultusunda Kovid-19 durumlarına göre gruplara ayrıldı ve sınav merkezlerinde hazırlanan ayrı salonlarda sınava alındı. Bu durumda olan adaylar, SMS ile sınavdan önce bilgilendirildi.    

Günü ilk oturumu olan Genel Kültür Genel Yetenek Sınavı saat 10:15’te başladı ve adaylara 130 dakika süre tanındı.

Saat 14:45’te başlayacak olan Eğitim Bilimleri Sınavı için adaylara verilen süre ise 100 dakika oldu.

KPSS SORULARI VE CEVAPLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

2020 KPSS Genel Kültür Genel Yetenek Soruları ve cevap anahtarı ile Eğitim Bilimleri soruları ve cevap anahtarının bugün 17:00’den sonra ya da yarın sabah saatlerinde yayınlanması bekleniyor.

ÖSYM AİS SAYFASI İÇİN TIKLAYINIZ…

GENEL KÜLTÜR – GENEL YETENEK VE EĞİTİM BİLİMLARI SORULARI VE CEVAPLARI NEREDE OLACAK?

Sorular ve cevapların diğer sınavlarda olduğu gibi bir kısmının herkese açık olarak tamamınınsa sadece sınava katılan adayların erişimine açık olarak yayınlanması bekleniyor.

Sorular ve cevap anahtarı yayınlandığında ÖSYM’nin resmi internet adresinden ilgili duyuru yapılacak. Sınava katılan adaylar AİS sayfası üzerinden TC kimlik numaraları ve şifreleri ile sisteme giriş yaparak sorular ve cevaplara ulaşabilecekler.

2020 KPSS soru ve cevaplarını haberimizin altındaki yorum kısmından yazarak okuyucularımızla paylaşabilirsiniz.

Reha Akyürek

Bilgi Üniverstesi Elektronik Mühendisliği bölümünü bitiridim. Profesyonel olarak haber editörlüğü yapmaktayım.
İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı