Taşeron Haber

Köylerde Hristiyanlık PROPAGANDASI

İzmit ve Körfez’e bağlı köylerde aleni olarak Hristiyanlık propagandası yapılıyor.

Köylerde Hristiyanlık PROPAGANDASI
30 Ağustos 2020 - 23:05

İshakçılar, Karagöllü ve Taşköprü Bölgesi’nde bulunan köylerde yaşayanlar sabah kalktıklarında evlerinin önlerinde gördükleri Hristiyanlık ile ilgili kitaplara büyük tepki göstererek ‘ Diyanet Başkanlığı uyuyor mu?’ yorumunu yaptılar.

Bir gecede yüzlerce kitap ve broşür

Başta Taşköprü olmak üzere ilimizdeki MANAV kökenli vatandaşlarımızın yaşadığı İshakçılar, Karagöllü Köyleri de olmak üzere buralardaki evlerin ve işyerlerinin önüne dün gecea yüzlerce kitap ve broşür bırakılmış. Hristiyan propagandasının yapıldığı bu kitap ve broşürleri sabah kalktıklarında evlerinin önünde ve caddelerde görenler hem şaşırmış hem de büyük tepki göstermişler.

İlk kez böyle bir olayla karşılaşan köylüler hemen jandarmaya haber vererek broşürlerden teslim edip bunları bırakanların yakalanmasını istediler.

SesKocaeli
 

Türkiye ve Dünyayı yakından takip eden bir aile olarak Türkiye, İstanbul’dan Türkiyeden ve dünyadan tüm haberleri, son dakika gelişmelerini ve haber niteliği taşıyan tüm bilgileri okuyucularımızla paylaşmak ve onlara doğru ve tarafsız haberleri sunmak amacı ile yola koyulduk.