Taşeron Haber

Korona Virüste dünyada son durum! Ölü sayısı 34 bine çıktı

Korona Virüste dünyada son durum! Ölü sayısı 34 bine çıktı
30 Mart 2020 - 10:10

Dünyanın korkulu rüyası haline gelen Korona Virüs Pandemisi can almaya devam ediyor. Günlük vaka sayıları dünyada 50 binin üstünde artış gösteriyor son günlerde. Günlük can kayıpları ise son bir kaç gündür 3 binin üstünde gerçekleşiyor ve Amerika gibi ülkelerde ölümler yeni artış trendine girdi. İtalya’da ölümler 700-1000 aralığında gerçekleşirken, İspanya’daki ölüm sayılarındaki artış da korkutucu bir hale geldi.

Avrupa’da, Asya’da, Amerika’da dünyanın bütün kıtalarında Korona Virüs salgını yayılıyor ve insanların hayatını durdurma noktasına getiriyor. Salgınla ilgili son açıklanan veriler tablonun ne kadar korkunç bir hal almaya başladığını da gösteriyor. Son 24 saatte vaka sayısı 59 bin kişi artarken, ölü sayısı da 3 bin 150 kişi artarak 34 bin kişi oldu.

İTALYA ÖLÜMLERDE İLK SIRADA

Dünya genelinde 772 bin enfekte vakanın olduğu Korona Virüs’te ölümlerde birinci sırada İtalya var. Son 24 saatte 756 vatandaşını daha kaybeden İtalya’da ölüm sayısı 19 bin 779 oldu. Ülkede 5 hafta önce ortaya çıkan salgının yükselişi çok hızlı oldu. İtalya’da vaka sayısı 73 bini geçti. İyileşenler de bu sayıya eklendiğinde vaka sayısı 100 bine dayanmış durumda.

AMERİKA’DA VAKA SAYISINDA PATLAMA

Amerika’da da tablo giderek kötüleşiyor. Son 24 saatte ortaya çıkan yeni Covid-19 vaka sayısı 20 bin civarında olurken, hayatını kaybedenlerin sayısı da 480 kişi olarak açıklandı. New York eyaleti Amerika’da Korona Virüsün merkezi haline geldi. Zira 135 bin vakanın 52 bini bu eyalette bulunuyor.

İSPANYA ÖLÜMLERDE 2. SIRADA

İtalya’dan sonra en çok ölümün yaşandığı ülke İspanya. İspanyol Hükümeti’nin tedbirleri sıkılaştırma kararına rağmen ülkede ölenlerin sayısı son 24 saatte 838 kişi arttı ve 6 bin 803 kişiye yükseldi. Vaka sayısının 80 bine dayandığı ülkede yoğun bakımda yatan hasta sayısının 5 bin civarında olduğu açıklandı.

FRANSA’DA ÖLÜ SAYISI 2 BİN 606’YA ULAŞTI

Geçtiğimiz günlerde virüsün ilacını bulduk şeklinde açıklama yapan Fransa’da da tablo hiç iç açıcı değil. Ölümlerin 2.606 kişiye çıktığı ülkede, virüs tespit edilen Fransız vatandaşı sayısı da 40 bini geçti. Hükümetin bu sayılardan sonra daha sert tedbirler alacağı ve insanların evden çıkmasını engelleyeceği belirtiliyor.

İRAN’DA CAN KAYBI 2 BİN 640’A YÜKSELDİ

Virüsün Çin’den sonra görüldüğü İran’da günlük can kayıpları 100 civarında sürüyor. Vaka sayısının 38 bine çıktığı ülkede toplam ölü sayısı 2,640’a çıkarken iyileşerek taburcu edilen hasta sayısınında 12 bin civarında olduğu açıklandı.

 

Türkiye ve Dünyayı yakından takip eden bir aile olarak Türkiye, İstanbul’dan Türkiyeden ve dünyadan tüm haberleri, son dakika gelişmelerini ve haber niteliği taşıyan tüm bilgileri okuyucularımızla paylaşmak ve onlara doğru ve tarafsız haberleri sunmak amacı ile yola koyulduk.