Taşeron Haber

Korona Virüs Türkiye’ye mi sıçradı?

Korona Virüs Türkiye’ye mi sıçradı?
05 Mart 2020 - 12:55

Korona Virüsle ilgili yeni gelişmeler var. İstanbul’dan kalkıp Singapur’a giden uçakta bir yolcuda Korona Virüs testinin pozitif çıkması üzerine Singapur Sağlık Bakanlığı uçaktaki tüm yolcuları karantina altına aldı. Uçağın pilotu ve mürettabatı Türkiye’ye gönderildi ve Türkiye’de karantina altına alındı. Singapur’dan üst düzey bir yetkili Korona Virüsü olan hastanın Türk Vatandaşı olmadığını, İstanbul üzerinden direkt geçiş yaptığını ve uçak kabin ekibiyle yakın temasta bulunduğunu açıkladı.

Korona virüs haberleri baş döndürüyor. Dünyanın dört bir yanında görülen virüs İran’da hayatı durdururken Türkiye de diken üstünde. Zira İstanbul’dan uçağa bulunan bir yabancı uyruklu vatandaşın Korona Virüs testleri pozitif çıktı. Bunun üzerine uçaktaki yolcuların tamamı Singapur’da karantina altına alınırken uçak boş olarak mürettabatıyla birlikte Türkiye gönderildi ve Türkiye’de 14 günlük karantina altına alındılar.

Uçağın toplam 11 kişilik mürettabatı olduğu ve korona virüsü taşıyan hastayla özellikle 8 kişilik kabin ekibi görevlilerinin yakın temasta bulunduğu belirtilirken şu an için bir virüs belirtisi görünmediğini fakat 7 gün sonra bir daha testler yapılacağı belirtiliyor.

Karabük’te de Korona tedirginliği yaşanıyor. Umreden dönen 2 kişi Öksürük şikayetleriyle Karabük Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne başvurdular. Burada gözetim altına alınan 2 vatandaş tedbir amacıyla bekletiyorlar. Korona Virüs testleri yapılan ve sonuçları beklenen 2 hastayla ilgili Karabük İl Sağlık Müdürü Ahmet Sarı yaptığı açıklamada, yurt dışından dönen vatandaşlara özellikle daha hassas davranıldığını ve numunelerinin alınarak Ankara’ya gönderildiğini belirterek, şu ana kadar kesinleşmiş bir korona virüs teşhisinin olmadığını ve hastalarda sadece öksürük şikayeti olduğuna dikkat çekilerek, “Korona Virüsü’nün görüldüğü yerlerden gelenlere ayrıca bir hassasiyet gösteriyoruz.” Denildi.

İRAN’DA HAYAT DURDU SPOR MÜSABAKALARI İPTAL EDİLDİ

Virüsün hızla yayıldığı ve git gide korkutucu bir tabloya büründüğü İran’da ise hayat resmen durma noktasına geldi. Cuma namazlarının iptal edildiği ülkede, alınan son dakika kararıyla spor müsabakaları da iptal edildi.

Ülkede korona virüsü tespit edilen vaka sayısı 3 bine yaklaşırken ölü sayısının da  92 kişiye çıktığı belirtiliyor.

Türkiye ve Dünyayı yakından takip eden bir aile olarak Türkiye, İstanbul’dan Türkiyeden ve dünyadan tüm haberleri, son dakika gelişmelerini ve haber niteliği taşıyan tüm bilgileri okuyucularımızla paylaşmak ve onlara doğru ve tarafsız haberleri sunmak amacı ile yola koyulduk.