Taşeron Haber

Korona Virüs nedeniyle Turizm ve Ticaret alanında yeni tedbirler alındı

Korona Virüs nedeniyle Turizm ve Ticaret alanında yeni tedbirler alındı
11 Mart 2020 - 23:59

Bakan Koca dün gecenin bir saatinde kameraların karşısına geçip basın toplantısı yaptığının sıra dışı bir durum olduğunu, bunu yapma nedeninin bu bilgiyi şeffaf politikamız gereği pozitif tanıyı halkımıza duyurma isteğiydi.

TEDAVİDE ANTİBİYOTİK İŞE YARAMIYOR

Buna benzer başka buluşmalarında olacağını söyleyen Bakan Koca sorulan Korona Virüs tanısı konulan hastaya nasıl bir tedavi uygulandığının sorulması üzerine, Korona Virüse karşı antibiyotiklerin etkili olmadığı belirterek antiviral ilaçlar verilerek tedavi edilmeye çalışıldığını söyledi.

BASINA ÇOK İŞ DÜŞÜYOR

Basının çok önemli bir güç olduğunu söyleyen Bakan Koca, “Bizim görevimiz doğru bilgiyi vermek, sizin görevinizde bu bilgiyi doğru bir şekilde insanlara yaymak” diyerek basının bu mücadelede desteğini isteyerek, tanı konulan hastayla ilgili hasta mahremiyeti kapsamında özel sorular sorulmamasını istedi.

AVRUPA BU HALDEYKEN TÜRKİYE’DE DURUM ÇOK CİDDİ

Her zaman söylediği “Sorun küresel mücadele ulusal” sloganını yineleyen Bakan Koca, Bilim Kurulu toplantıların devam edeceği ve burada alınan kararların uygulanacağını söyledi. Riskin ciddi olduğunu söyleyen Bakan Koca, Avrupa’daki duruma bakıldığında Türkiye’nin dün akşamki tablodan öteye gideceğini söyleyerek, tespit edilen vakaların tanı ve izolasyon süreçlerinin hızlı bir şekilde yapılacağını söyledi.

FAHİŞ FİYAT ARTIŞLARININ ÖNÜNE GEÇİLECEK

Türkiye’nin dünyayla ilişkisini kesmesinin mümkün olmadığını söyleyen Bakan Koca, turizm ve ticaret alanında bir takım kararlar alındığını duyurdu. Ticaret Bakanlığı’nın tulum ve maskelerdeki fahiş fiyat artışlarının önüne geçmek için harekete geçtiğini söyleyen Koca, maske konusunda ihracatın Sağlık Bakanlığı’nın iznine bağlandığını, ilk önce içerideki taleplerin karşılanacağı daha sonra dışarıya maske ihracatı yapılacağını söyledi.

OTEL SEZONLARI 1 AY İLERİ ATILDI

Fuar, toplantı ve organizasyonlarla ilgili de bir takım kararlar alındı ve bunların ertelenmesine karar verildi. Ayrıca Mart sonunda sezon açılışı yapacak açılışların Nisan sonunda yapılmasına karar verildi.

OKULLARIN TATİL EDİLİP EDİLMEYECEĞİ KONUŞULMADI

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca okulların tatil edilmesi ile ilgili durumun önümüzdeki günlerde gündeme gelebileceğini söyledi.

Türkiye ve Dünyayı yakından takip eden bir aile olarak Türkiye, İstanbul’dan Türkiyeden ve dünyadan tüm haberleri, son dakika gelişmelerini ve haber niteliği taşıyan tüm bilgileri okuyucularımızla paylaşmak ve onlara doğru ve tarafsız haberleri sunmak amacı ile yola koyulduk.