Taşeron Haber

Korona Virüs dünyayı esir aldı! Bir günde en yüksek sayıda ölüm yaşandı

Korona Virüs dünyayı esir aldı! Bir günde en yüksek sayıda ölüm yaşandı
24 Mart 2020 - 11:38

Neredeyse 24 saatte 2 bin kişiye öldüren Korona Virüse yakalananların sayısı da 400 bine dayanarak 381 bin kişi olarak kayıtlara geçti.

Ülkemizde 1500 civarı vakanın olduğu ve toplam 37 kişinin korona virüsten öldüğü biliniyor. Dünyada pandemi olarak ilan edilen virüs nedeniyle dün en çok can kaybının yaşandığı gün oldu ve 2 bin civarında insan virüs nedeniyle yaşamını yitirdi.

İTALYA’DA BİR GÜNDE 601 KİŞİ ÖLDÜ

Virüsten en çok insanın öldüğü ülke olan İtalya’da bir günde ölen insan sayısı 601 kişi olarak açıklandı. En fazla 791’i gören İtalya’da 2 gündür bu sayısın altında can kayıpları olması İtalya’da virüs düşüşe mi geçiyor sorularını akıllara getirdi. Vaka sayısının 50 bin kişi olduğunu açıklayan İtalya Sivil Savunma Müdürü, tablonun gitgide ağırlaştığına dikkat çekti.

İSPANYA’DA EN FAZLA ÖLÜMÜN YAŞANDIĞI GÜN

İtalya’dan sonra Avrupa’da ölümleriyle öne çıkan diğer bir ülke İspanya. Dün 24 saatte 426 kişinin yaşamını yitirdiği İspanya’da vaka sayısı da 33 bini aşmış durumda. Ülkede ölümlerin hızla yükseldiği görülürken tedbirlerin de sıkılaştırılması gerektiği yoksa tablonun daha da kötü bir hal alabileceği belirtiliyor.

FRANSA’DA ÖLÜ SAYISI 860’A ÇIKTI

Fransa’da da virüs yayılmaya devam ediyor. Vaka sayısının 20 bine dayandığı Fransa’da salgın nedeniyle yaşamını yitirenlerin sayısı 860’a çıkarken, hastane ve yaşlı bakım evlerine 20 milyon maske dağıtılacağı açıklandı.

İRAN’DA ÖLÜ SAYISI 1812’YE YÜKSELDİ

Şeffaf olmamakla suçlanan İran’da ölü vakalarında resmi rakamlara göre 1812’ye ulaşıldı. 23 bin vakanın olduğu İran’da bir günde ölen kişi sayısı 127 olarak açıklandı.

ABD’DE BİR GÜNDE 133 ÖLÜM YAŞANDI

Durumun kötüleşmeye başladığı Amerika’da da günlük ölü sayısı bir günde 100’ün üstüne çıkarak 133 oldu. Toplam ölü sayısının 473’e çıktığı Amerika’da Trump yönetiminin daha sıkı tedbirler almaya hazırlandığı belirtiliyor.

ALMANYA’DA ÖLÜMLER ARTIYOR

Vaka sayısına göre ölümlerin düşük olduğu Almanya’da da 26 bin vaka bulunuyor ve dün 94 kişi hayatını kaybetti. Ölü sayısının 111’e çıktığı Almanya’da bir günde yüze yakın insanın ölmesi tedirginlik yaratıyor. Kendini Karantina altına alan Merkel yönetiminin ne adım atacağı merak konusu. Almanya’da hastalıktan iyileşenlerinin sayısının 2 bin 809 olduğu açıklandı.

 

Türkiye ve Dünyayı yakından takip eden bir aile olarak Türkiye, İstanbul’dan Türkiyeden ve dünyadan tüm haberleri, son dakika gelişmelerini ve haber niteliği taşıyan tüm bilgileri okuyucularımızla paylaşmak ve onlara doğru ve tarafsız haberleri sunmak amacı ile yola koyulduk.