Dünya Haberleri

Korona Virüs can almaya devam ediyor! Ölü sayısı 4 bini geçti

 

Korona Virüs Çin’de yavaşlama sürecine girmiş olsa da dünyada hızla yayılmaya devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde virüsün 2 farklı mutasyona uğradığı açıklanmıştı. Dünyada Korona Virüs vakalarıyla ilgili son tablo korkutucu.

Korona Virüs’ten hayatını kaybedenlerin sayısı 4 bini geçti ve virüse yakalanan vaka sayısı 113 bin civarına ulaştı.

Dünya’da Korona virüs paniği büyüyor. Çin’in Wuhan kentinden ortaya çıkan Covid-19 salgını nedeniyle can kaybı 4 bini aşarken vaka sayısı da 113 bini aştı.

İTALYA’DA DOLAŞIM SINIRLANDIRILIYOR

Git gide tablonan ağırlaştığı İtalya’da dün bir günde 97 kişinin hayatını kaybetmesi üzerine ülkenin tamamında karantina hali ilan edildi ve dolaşımlar sınırlandırılmaya başlandı. İtalya Başbakanı, bu kararı almak zorunda olduklarını ifade ederek zorunlu haller dışında serbest dolaşımı sınırlayacaklarını açıklayarak ülkenin tamamını kırmızı bölge ilan ettiklerini açıkladı.

İtalya Korona virüsle mücadele etmeye çalışırken ülkenin cezaevlerinde isyanlar çıkmaya başladı. Mahkumlar kendilerine getirilen kısıtlamaları çok ağır buldu ve isyanlar başladı. Cezaevlerinde Korona Virüs görülmemesi için İtalya hükümeti geçtiğimiz günlerde bir dizi önlem almıştı.

İRAN’DA DA KARANTİNA ŞEHİR UYGULAMASI BAŞLADI

Yine Korona Virüs’ün hızla yayıldığı ülkelerden biri olan İran Çabahar kentini yeni tip Korona Virüs nedeniyle komple karantina altına aldı. İran resmi haber ajansı şehre giriş çıkışların yasaklandığını açıkladı. Ambulanslardan yapılan anonslarla halka şehrin karantinaya alındığı duyurusu yapılıyor. İran’da İtalya benzeri bir uygulamayla şehrin karantinaya alınması ilk kez uygulandı. Aynı kararın Nişabur kenti içinde uygulanmaya başlandığı ve giriş çıkışların yasaklandığı haberleri geliyor. İran’da virüsten ölenlerin sayısı 237’ye çıktı.

KKTC’DE KORONA VİRÜS TEDBİRLERİ

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Bakanlar Kurulu ülkede henüz korona virüs görülmediğini açıklayarak sınır bölgelerinde görev yapan sağlık personeli sayısının iki katına çıkarma kararı alarak, Sağlık Bakanı’nın başkanlık ettiği bir kriz masası oluşturma kararı aldı.

SUUDİ ARABİSTAN, TÜRKİYE DAHİL 5 ÜLKEYE SEYAHATLERİ DURDURDU

Suudi Arabistan, yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) mücadele kapsamında aralarında Türkiye’nin de olduğu 5 ülkeye seyahatleri çift yönlü şekilde durdurdu.

Reha Akyürek

Bilgi Üniverstesi Elektronik Mühendisliği bölümünü bitiridim. Profesyonel olarak haber editörlüğü yapmaktayım.
İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı