Gündem Haberleri

Katilin Avukatı Vahit Bıçak’a şok haber!

Ankara Adliyesi’nde yapılan Ceren Damar Şenel davasında mahkemenin kararının ardından şok bir gelişme daha yaşandı. Sanık Hasan İsmail Hikmet’in avukatı Vahit Bıçak hakkında Ankara Barosu soruşturma açarak inceleme başlattı.

Dün yapılan Ceren Özdemir’in öğrenci tarafından öldürülmesiyle ilgili davada mahkemenin kararı sanık Hasan İsmail Hikmet hakkında hiçbir iyi hal indirimi uygulanmadan müebbet hapise çarptırılması yönündeydi. Duruşma esnasında sanığın avukatı Vahit Bıçak’ın savunmasında kullandığı üslup toplum vicdanını yaralamış ve okuyan herkesi üzmüştü.

Konuyla ilgili bugün flaş bir gelişme yaşandı. Avukat Vahit Bıçak’la ilgili Ankara Barosu soruşturma açma kararı kaldı. Hakkında inceleme başlatılan Vahit Bıçak’ın nasıl bir savunma yapacağı büyük bir merak konusu olurken, öte yandan avukatlık mesleğinin bitirilebileceği de belirtiliyor.

Araştırma Görevlisi Ceren Damar kopya çeken öğrencisi tarafından öldürülmüştü. Öğrenci Ceren Damar’ı 17 yerinden bıçaklayan Hasan İsmail Hikmet, daha sonrada tabancayla tek kurşun sıkarak hocasını öldürmüştü.
Sanık avukatı Vahit Bıçak dün duruşma salonunda yaptığı savunmayla salondaki herkesi şok etmişti.

Araştırma Görevlisi Ceren Özdemir, sanık Hasan İsmail Hikmet ile ilişkisi olduğunu savunan avukat bıçak, Ceren Özdemir’in öğrencisiyle ilişkiye girerek suç işlediğini, kamu görevinin sağladığı nüfuzu kötüye kullanarak cinsel saldırıda bulunma suçunu işlediğini,Ceren Özdemir’in hayatta olması halinde yargılanabileceğini, ilk cinsel saldırıdan sonra Ceren Özdemir’in baskılarını arttırdığını ve Hasan İsmail Hikmet’i sıkıntıya sokacağını söylediğini iddia ederek bu yüzden Hasan İsmail Hikmet’in tehditlere boyun eğmek zorunda kaldığını iddia etmişti.

Öldürülen Damar’a iğrenç iftiralar
Duruşmada ise yine, Hasan İsmail Hikmet’in avukatı Vahit Bıçak’ın sözleri tepkilere neden oldu. Avukat Vahit Bıçak, öldürülen akademisyen Damar ile katili Hasan İsmail Hikmet arasında cinsel ilişki olduğunu ileri sürdü. Bıçak, “Ceren Damar, Hasan İsmail Hikmet’ten hoşlandığını söylemiştir. Bunun üzerine sanık Ceren Damar’ı hocası olarak gördüğünü söyleyip reddetmişti. Ancak görüşmeleri devam etmiştir. Ardından cinsel birliktelik yaşamışlardır. Beraberliklerinin bitmesinin ardından Ceren Damar, sanığı notları üzerinden tehdit etmiş ve okulda her karşılaştıklarında sanığı cinsel ilişkiye zorlamıştır.” ifadelerini kullandı.

Yeşim Toprak

Ordu Üniversitesi Diş Hekimliği bölümünü bitirdim. Profesyonel olarak editörlük yapmaktayım.
İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı