Taşeron Haber

Karacabey ve Mustafakemalpaşa’ya Dev Yatırım

Karacabey ve Mustafakemalpaşa’ya Dev Yatırım
24 Ocak 2020 - 23:54

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Bursa ilçelerine yönelik ziyaretlerini sürdürüyor. 24 Ocak Cuma günü Karacabey ve Mustafakemalpaşa ilçelerini ziyaret eden Alinur Aktaş, burada vatandaşlarla bir araya geldi. Ve bölgedeki çalışmaları yerinde inceledi. Muhtarlarla da bir araya gelerek özel bir toplantı gerçekleştiren Alinur Aktaş, yapılan çalışmalara değerlendirerek talepleri dinledi ve 2020 programına dair paylaşımlarda bulundu.

Altyapı Sorunu Sona Eriyor

Özellikle Bursa’da İnegöl, Karacabey ve Mustafakemalpaşa ilçelerindeki altyapı sorunlarının bir an önce çözülebilmesi adına önemli bir aşamayı geride bıraktıklarına belirten Başkan Alinur Aktaş, 400 milyon TL’ye varan bir yatırımın sadece Karacabey ve Mustafakemalpaşa için yapılacağını ve bölgedeki altyapı sorunlarının sona ereceğini söyledi. Altyapı tamamen bitene kadar 2-3 yıllık bir çalışma süresinin olacağını belirten Aktaş, bu süre içerisinde zaman zaman sorunların yaşanabileceğini fakat tüm çalışmalar bittikten sonra 2 ilçe için de ciddi bir yatırımın hayata geçmiş olacağını söyledi.

Alt ve üst yatırımlar kapsamında 400 Milyon TL tutarındaki yatırımın Avrupa Yatırım Bankası’ndan alınacağını ve talebin onaylandığını da belirten Aktaş, bölgedeki çalışmaların 2020 yılının Nisan ayı itibariyle başlayacağını müjdeledi. Yapılacak çalışmaların tamamlanması ile birlikte bölgenin çok daha gelişmiş bir yapıya kavuşacağını belirten Başkan, geçtiğimiz günlerde açılışı yapılan başka bir proje olan su depoları hakkında da bilgiler verdi.

“Su Sorununu Çözdük”

Aktaş, Yenişehir’deki su sıkıntısına sona erdiren su depo projesinde 7 mahallede yaşanan su sıkıntısının sona erdiğini ve bu 7 mahallede de vatandaşların sağlıklı ve temiz suya artık ulaşabildiğini belirtti. Toplam yatırımın 18 milyon TL olduğunu belirten Başkan Aktaş, Mustafakemalpaşa ve Karacabey bölgelerinin de benzer bir şekilde kalkınacağını Bursa Büyükşehir Belediyesi ve ilçe belediyelerinin katkıları ile bölgedeki şehirlerin daha prestijli bir hale geleceğini söyledi.

Başkan Aktaş yaptığı açıklamalarda Bursa’da yapılacak yerli otomobil ile ilgili de düşüncelerini aktararak Bursa’da yapılacak bu otomobilin Karacabey ve Mustafakemalpaşa sanayisi için de büyük bir fırsat olduğunu ve bu nedenle Organize Sanayi bölgelerinde iyi bir organizasyon ile bu yeni üretimlere ayak uydurulması gerektiğini ifade etti. Yeni projeler ve yerli otomobil üretimleri bölgelere ciddi bir ivme kazandıracak.

Türkiye ve Dünyayı yakından takip eden bir aile olarak Türkiye, İstanbul’dan Türkiyeden ve dünyadan tüm haberleri, son dakika gelişmelerini ve haber niteliği taşıyan tüm bilgileri okuyucularımızla paylaşmak ve onlara doğru ve tarafsız haberleri sunmak amacı ile yola koyulduk.