Taşeron Haber

İtalya’da ölü sayısı Çin’i geçti Almanya’da bir günde 2 bin 400 yeni vaka tespit edildi

İtalya’da ölü sayısı Çin’i geçti Almanya’da bir günde 2 bin 400 yeni vaka tespit edildi
20 Mart 2020 - 3:44

Dünyanın dört bir yanından Korona Virüsle ilgili son dakika haberleri gelmeye devam ediyor. En korkunç haberler İtalya’dan geliyor. Zira İtalya’dan gelen son rakamlara göre ülkede ölenlerin sayısı virüsün Merkezi olan Çin’deki ölümleri geçti. Fransa’da tablo giderek ağırlaşıyor ve ölü sayısının 100’ü geçtiği ülkede tedirginlik hakim. Amerika’da vaka sayısı 10 binin üstüne çıktı ve ülkede seyahat uyarısı 4. Seviyeye çıkarıldı. İran’da vaka sayısı 20 bine dayanırken ölenlerin sayısında da bir günde 100’ün üzerinde artış var. İşte virüsün en yoğun görüldüğü ülkelerden son gelişmelerin detayları…

İTALYA’DA ÖLÜ SAYISI 3 BİN 405 KİŞİYE YÜKSELDİ

Covid-19’un merkez üssü İtalya’ya mı döndü sorularını gündeme getiren günün gelişmesiyle ilgili olarak ülkede ölü sayısı 3 bin 405 kişiye ulaşarak Çin’deki ölü sayısını geçti. Çin’de bugün yeni bir korona virüs vakası görülmezken tedavi altındaki 70 bin kişinin de iyileştiği haberleri geldi. İtalya’dan gelen korkutucu görüntülerde İtalyan Ordusu’na ait askeri araçlara bırakılan cesetlerin yakılmak üzere götürüldüğü görüldü. İtalya Sağlık Sistemi’nin yeni vakalarla birlikte cevap vermekte zorlandığı belirtiliyor.

FRANSA’DA ÖLENLERİN SAYISI 100’Ü GEÇTİ

Yeni Tip korona virüsün hızla yayıldığı ülkelerden biri olan Fransa’da vaka sayısı 11 bine dayanırken virüsten dolayı hayatını kaybedenlerin sayısı 372’ye çıktı. Bir günde 108 kişinin hayatını kaybettiği Fransa’da Macron yönetiminin alınan tedbirleri artırması ve daha olağan üstü kararlar alması bekleniyor.

AMERİKA’DA BİR GÜNDE 154 ÖLÜM VAR

Korona Virüse Grip Muamelesi Yapın diyen Trump’un Devlet Başkanı olduğu Amerika’da vaka sayısı 10 bini aştı. Amerika’nın tüm eyaletlerinde görülen virüs vakalarında son 24 saatte 154 kişinin hayatını kaybettiği açıklanırken, Trump virüsle ilgili Çin yönetimini suçlama devam ederken, Amerikan vatandaşlarına seyahat yasağı 4. Seviyeye çıkarıldı.

Amerika’da test kitlerinin tüm eyaletlere dağıtılması sonrası vaka sayısının hızla yayılması Türkiye’de de aynı durumun olup olmayacağı sorularını akıllara getirdi. Amerika dünyada en fazla Korona Virüs vakasının görüldüğü 6. Ülke olarak sıralamada yer alıyor.

ALMANYA’DA KABUS GİBİ GÜN

Angela Merkel’in 2. Dünya Savaşı sonrası günlerine benzettiği Korona Virüsle ilgili olarak Almanya bugün kabus gibi bir gün yaşadı. Zira ülkede bir günde görülen vaka sayısı 2 bin 400 civarında olurken toplam vaka sayısı da 13 bine dayandı. Almanya’da virüsten dolayı hayatını kaybedenlerin sayısı 34’ü bulurken, Almanya’da hızla artan virüs vakaları sonrası Almanya’da yaşayan Türk vatandaşlarının yurda dönebileceği belirtiliyor.

 

Türkiye ve Dünyayı yakından takip eden bir aile olarak Türkiye, İstanbul’dan Türkiyeden ve dünyadan tüm haberleri, son dakika gelişmelerini ve haber niteliği taşıyan tüm bilgileri okuyucularımızla paylaşmak ve onlara doğru ve tarafsız haberleri sunmak amacı ile yola koyulduk.