Taşeron Haber

İstismarla suçlanan babaya velayet yolu

Ankara Mamak’ta 8 yaşındaki kızlarına cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla evini terk ederek boşanma davası açan eşi Döndü Şengül’ü (41) geçen yıl tabancayla öldüren Şükrü Şengül (39),”eşe karşı kasten öldürmek” suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çaptırılmış, kızı E.Ş.’ye cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla yargılandığı davada ise indirimsiz olarak üst sınırdan 30 yıl hapis cezasına mahkum edilmişti.

İstismarla suçlanan babaya velayet yolu
24 Ekim 2020 - 16:19

Milliyetten Paşa Alyurtun haberine göre: Sanık Şengül hakkındaki istismar dosyasına ilişkin İstinaf Mahkemesinde görülen davanın duruşması Ankara Bölge Adliye Mahkemesinde görüldü. Davadan, sanık Şengül ile ilgili verilen hapis cezası bozularak beraat kararı çıktı. Merhum Döndü Şengülün avukatı Müjde Tozbey Erden beraat kararı karşısında şaşkın olduklarını dile getirerek itiraz ettiklerini söyledi.

6-7 yılda çıkabilir


Beraat kararının ardından ortaya vahim bir tablo çıkacağını dile getiren Erden, “Öncelikle babanın beraati nedeniyle küçük kız üzerinde velayet hakkı olacak. Ayrıca katil, Döndüyü kendisine iftira attığı için öldürdüğünü iddia ederek haksız tahrik hükümlerinden yararlanacaktır. Bu durum da 6-7 yıl yatarak cezaevinden çıkabilecektir” yorumunu yaptı.

Biz tekrar öldük!

Beraat kararının verildiği gün sabaha kadar uyuyamadığını dile getiren Döndü Şengülün ablası Hamide Evren de, “Böyle bir şey olabilir mi? Bu çocuk yalan söylemiyor. Nasıl böyle bir karar çıktı? Biz tekrar öldük bu kararla, çok üzgünüz” dedi.

Türkiye ve Dünyayı yakından takip eden bir aile olarak Türkiye, İstanbul’dan Türkiyeden ve dünyadan tüm haberleri, son dakika gelişmelerini ve haber niteliği taşıyan tüm bilgileri okuyucularımızla paylaşmak ve onlara doğru ve tarafsız haberleri sunmak amacı ile yola koyulduk.