Taşeron Haber

İşte ülke ülke vaka sayılarında son durum! İtalya, İspanya ve Amerika’daki sayılar korkutucu!

İşte ülke ülke vaka sayılarında son durum! İtalya, İspanya ve Amerika’daki sayılar korkutucu!
26 Mart 2020 - 9:52

Küresel pandemi olarak adlandırılan Korona Virüsten ölenlerin sayısı son 24 saatte 2 bin 378 kişi artarak 21 bini geçti. Vaka sayısındaki yükseliş 24 saatte 50 bin kişi olarak açıklandı. Toplam vakanın 472 bine ulaştığı dünyada virüsün yayılmasının hızlandığı görülüyor. Bir çok ülke sokağa çıkma yasağı ilan ederken, virüsün kontrol altında tutulması için halkı sokağa çıkmamaya ve evinde kalmayı öneren devletlerde var. 1.3 milyonluk nüfusu olan Hindistan ülkedeki vaka sayılarının artması üzerine 21 günlük sokağa çıkma yasağı ilan etti.

Çin’in Wuhan eyaletinde 12 Aralık tarihinde ortaya çıkan, Asya Kıtası’ndan Avrupa Kıtası’na doğru ilerleyen virüs şimdi de Amerika’ya doğru ilerliyor. Dünyada virüsün görülmediği ülke neredeyse yok denecek kadar az.

İTALYA’DA ÖLÜ SAYISI 10 BİNE DOĞRU GİDİYOR

Geçtiğimiz günlerde açıklanan bir günde 793 kişinin öldüğü İtalya’da daha sonra gelen sayılar bunun altını görünce pik noktası görüldü ve geri dönüş başladı yorumları yapılmıştı. Fakat öyle olmadı. Dün 683 kişi daha Covid-19 nedeniyle hayatını kaybetti. Vaka sayısının 74 bin civarında olduğu ülkede, halktan hala sokağa çıkanlar olduğu belirtiliyor.

İSPANYA ÇİN’İ GEÇTİ ÖLÜMLER HIZLANDI

İtalya’nın ardından en çok kaybın yaşandığı ülke İspanya. Sonradan virüsün bulaştığı ve sayılarında artışlar yaşanan İspanya’da Kovid-19 nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı son 24 saatte dünyadaki en büyük sayıya ulaşarak 938 kişi birden arttı. Ölü sayısın 3 bin 647’ye yakalandığı ülkede vaka sayısı 50 bine dayanmış durumda. İspanya ölü sayısıyla Çin’i geçti ve hızlı bir yükselişle kayıplarına devam ediyor. İspanya’da hükümetin aldığı kararları daha da sıkılaştırması bekleniyor.

FRANSA’DA ÖLÜ SAYISI BİNİ GEÇTİ

İlk zamanlar vakaların çok görülmediği Fransa’da son 24 saatte 240 kişi hayatını kaybetti ve ülkedeki kayıp sayısı 1,100 olurken, Sağlık Bakanı ülkedeki vaka sayısının bir günde 3 bin kişi kadar arttığını ve 22 bini geçtiğini açıkladı. Fransa’nın da son sayılardan sonra tedbirleri sıkılaştırması bekleniyor.

İRAN’DA 2 BİN 77 KİŞİ CAN VERDİ

İNGİLTERE’DE ÖLÜ SAYISI 465 OLDU

ALMANYA’DA CAN KAYBI 206’YA ÇIKTI

ABD’DE ÖLÜ SAYISI 1000’İ AŞTI

RUSYA’DA 3 ÖLÜ OLDUĞU AÇIKLANDI

İSRAİL’DE ÖLÜ SAYISI 5 OLDU

YUNANİSTAN’DA CAN KAYBI 22’YE ÇIKTI

ÇİN’DE ÖLÜ SAYISI 3 BİN 287

Türkiye ve Dünyayı yakından takip eden bir aile olarak Türkiye, İstanbul’dan Türkiyeden ve dünyadan tüm haberleri, son dakika gelişmelerini ve haber niteliği taşıyan tüm bilgileri okuyucularımızla paylaşmak ve onlara doğru ve tarafsız haberleri sunmak amacı ile yola koyulduk.