Gündem Haberleri

İstanbul’da Korona’nın en yoğun olduğu ilçeler! Ekrem İmamoğlu açıkladı

FOX TV'de İsmail Küçükkaya'nın Çalar Saat programına konuk olan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, dün akşam Sağlık Bakanı'nın açıkladığı il haritaları ve hangi ilçelerde ne kadar yoğunluk olduğuyla ilgili bilgilerle ilgili detaylar verdi. 

FOX TV’de İsmail Küçükkaya’nın Çalar Saat programına konuk olan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, dün akşam Sağlık Bakanı’nın açıkladığı il haritaları ve hangi ilçelerde ne kadar yoğunluk olduğuyla ilgili bilgilerle ilgili detaylar verdi.

İstanbul’da vakaların yoğun olarak görüldüğü 3 ilçeyi açıklayan Ekrem İmamoğlu, Atatürk Havalimanı’na yapılacak hastanenin yerinin yanlış olduğunu savundu.

İSTANBUL’DA VİRÜSÜN EN YOĞUN OLDUĞU 3 İLÇE

İstanbul’da virüsün en yoğun görüldüğü 3 ilçenin Bağcılar, Esenler ve Bayrampaşa olduğunu söyleyen İmamoğlu, bu ilçelerde yapılaşmanın ve insan yoğunluğunun çok fazla olduğuna dikkat çekti.

HANGİ İLÇELERDE VAKALAR DAHA AZ?

Pandemi Kurulu’nda kendilerine sunulan haritayı gösteren Başkan Ekrem İmamoğlu, yapıların çok dibdibe olduğu yerlerde virüsün çok yoğun olarak görüldüğünü İstanbul Halk Sağlığı Başkanı açıkladı. Kırsala gittikçe vakalardaki azalma gözle görülür bir şekilde dikkat çeken İmamoğlu, “Büyükçekmece, Silivri, Çatalca gibi ilçelere doğru gittikçe vaka sayıları düşüyor. Yapılar ne kadar yakınsa virüste o kadar çok diyebiliriz.” dedi.

SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI İLAN EDİLMELİ

Sokağa çıkma yasağının İstanbul’da ilan edilmesi gerektiği fikrinin arkasında duran İmamoğlu, “Bugünde söylüyorum İstanbul’da sokağa çıkma yasağı ilan edilmeli. Bu Ekrem İmamoğlu’nun şahsi ısrarı gibi algılanmasın. Büyükşehir Belediyesi olarak bizimde bir Bilim Kurulumuz var. 20 uzman insanımız çalışıp raporlar getiriyorlar. Adına sokağa çıkma yasağı denmesin güçlü bir tecrit densin. Ama bu uygulansın.” dedi.

SAĞLIK ÇALIŞANLARINA SEYAHAT KISITLAMASI OLMALI

Gerekirse Sağlık Çalışanlarına da seyahat kısıtlaması getirilebileceğini söyleyen İmamoğlu, sağlıkçılar için zaten otel hizmeti sunulduğu ve evlerine gitmediklerine dikkat çekerek, bu şekilde alınacak önlemlerle İstanbul’da 2-3 hafta da yavaşlama olabileceğini savundu.

SALGIN HASTANESİNİN YERİ YANLIŞ

Kurulacak 2 yeni salgın hastaneleriyle ilgili de fikrini söyleyen Ekrem İmamoğlu, Atatürk Havalimanı’nın karşısındaki arazinin binalarla çok yakın olduğunu ve ulaşımın oldukça sıkıntılı olduğuna dikkat çekerek, Londra örneğinde olduğu gibi bir fuar alanının sahra hastanesine dönüştürebileceğini söyledi.

Ekrem İmamoğlu, İl Pandemi Kurulu Toplantısı’nda İstanbul Ticaret Odası Başkanı’nın Dünya Ticaret Merkezi’nin yanındaki fuar alanın hazır olduğunu ve bu iş için kullanılabileceğini söyledi.

Mehmet Nacak

Gazi Üniversitesi radyo televizyon bölümünü bitirdim. Profesyonel olarak editörlük yapmaktayım.
İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı