Taşeron Haber

İran’da Cuma Namazının yasaklanması kararı alındı

İran’da Cuma Namazının yasaklanması kararı alındı
27 Şubat 2020 - 11:45

Ülkede Korona Virüs’le ilgili bilgilerin doğruluğu tartışıla dursun, bugün çıkan bir haber işin ne kadar ciddileştiğini gözler önüne sermiyor. Reuters Haber Ajansı’nın yaptığı habere göre, İran’da yarın kılınacak Cuma namazının bazı bölgelerde yasaklanması söz konusu.

İRAN RADİKAL ÖNLEMLER ALMAYA BAŞLADI

İnsanların toplu olarak bir yerde bulunmalarının önüne geçmeye çalışan İranlı yetkililer, ilk başlarda insanlara türbe ziyaretlerine gitmeyin uyarısında bulunmuşlardı. Fakat son gelen haberler durumun ciddiyetini daha da ortaya koyacak cinsten. İran’da Cuma namazının yasaklanması haberleri dolaşıyor. Virüsün daha fazla yayılmasını önlemek için radikal tedbirler alınmaya başlandı.

SUUDİ ARABİSTAN UMRE’Yİ YASAKLADI

Suudi Arabistan Yönetimi’de Umre Gezileri’nin yapılması yasakladı son gelen haberlere göre. Dünyanın tümünde toplu yerlerde bir arada insanların oluşması engellenmeye çalışıyor. Virüslü insanların bu toplulukların içinde olması halinde tüm ordaki insanlara hava yoluyla virüsü bulaştırma ihtimalleri bulunuyor.

İRAN’DA ÖLÜ SAYISI 22’YE YÜKSELDİ VAKA SAYISI BELİRSİZ

İran’da son açıklanan haberlere göre 3 kişi daha dün yaşamını Korona Virüs’ten kaybetti ve ölü sayısı 22’ye yükseldi. Salgın büyüdükçe Tahran önlemlerini daha da genişletiyor. İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, bazı şehirlerin hepten karantinaya alınacağı iddialarını yalanlayarak böyle bir plan içinde

İRAN SAĞLIK BAKANI: CUMA NAMAZININ BAZI BÖLGELERDE İPTALİ YÖNÜNDE KARAR ALDIK

İran Sağlık Bakanı Said Nemeki İran’da kutsal kabul edilen bazı bölgelerde Cuma namazıyla ilgili kısıtlamalar getireceklerini duyurdu.  Nemeki virüsün görüldüğü bölgelerde Cuma Namazlarını iptal etmekten başka çareleri olmadığını ve bunu uygulayacaklarını açıkladı.

Nemeki, virüsün görüldüğü bölgelerde cuma namazı kılınmasının iptal edilmesine karar verdiklerini söyledi.

Cumhurbaşkanı Ruhani, halktan yetkililerin tavsiyelerine uymalarını istemiş ve “Amerika’nın korku virüsüne yenilmemeliyiz” demişti.

İran’da yükselen Korona Virüs sonrası komşularının tamamı İran’a olan sınır kapılarını kapatmış ve uçak seferlerini de durdurmuştu. İran’la Türkiye arasında yapılan Demiryolu Ulaşımı da durduruldu. Dün Zonguldak’ta limana gelen 13 İran vatandaşı Korona Virüs şüphesiyle gözetim altına alınmıştı.

Türkiye ve Dünyayı yakından takip eden bir aile olarak Türkiye, İstanbul’dan Türkiyeden ve dünyadan tüm haberleri, son dakika gelişmelerini ve haber niteliği taşıyan tüm bilgileri okuyucularımızla paylaşmak ve onlara doğru ve tarafsız haberleri sunmak amacı ile yola koyulduk.