Taşeron Haber

Hüseyin Çimşir’den Özel Açıklamalar

Hüseyin Çimşir’den Özel Açıklamalar
03 Şubat 2020 - 23:58

Ünal Karaman’ın istifası sonrasında teknik direktörlük görevine getirilen Hüseyin Çimşir başarılı olmak istediğini söyledi.

Trabzonspor teknik direktörü Hüseyin Çimşir Fenerbahçe galibiyeti sonrasında gündemde merak edilenlerle ilgili açıklamalarda bulundu. Özellikle Trabzonspor camiasının içinden geldiğini vurgulayan Hüseyin Çimşir, bu camianın önemli teknik direktörlerinden birisi olmak istediğini belirterek bu konuda çok inançlı ve hırslı olduğunu dile getirdi.

Fenerbahçe Galibiyeti Güven Verdi

Teknik direktörlük görevine geldikten sonra ilk ciddi sınavını geçtiğimiz hafta sonu oynanan Fenerbahçe’ye karşı veren ve sahadan 2-1’lik galibiyet ile ayrılmayı başaran teknik direktör, bu konuda taraftarına da güven vermeyi başarmış oldu. Özellikle maç sonrasında Hüseyin Çimşi’e  yönelik yapılan açıklamalarda, teknik direktörün kısa süre içerisinde fark yarattığı ve oyunu doğru okuyarak doğru hamlelerde bulunduğu ifade edildi.

Açıklamalarında bu konulara da değinen Hüseyin Çimşir elinden geldiğince iyi futbol oynayan ve izleyenlerin zevk aldığı bir performans sunan takım oluşturmaya çalıştığını belirtti. Başarılı teknik adam oyun planı hakkında da bilgiler paylaştı.

Hücum yaparken savunmayı hiçbir zaman ihmal etmek istemediğini belirten teknik direktör, hücum sırasında savunmada da her zaman tetikte duracak bir takım yaratacağını ve böylece dengeli bir oyun planıyla başarıya ulaşmayı istediklerini söyledi. Futbolda en çok dikkat ettiği şeyin hız olduğunu da belirten teknik adam, hızı ön planda tutacaklarını, topu olabildiğince hızlı bir şekilde yönlendirerek sonuca gideceklerini ifade etti.

Trabzonspor Sevgisini Anlattı

Yapılan röportajda taraftardan gelen sorular da yönetilirken özellikle Hüseyin Çimşir’in Trabzonspor sevgisini anlattı bölümler dikkat çekti. Çimşir, “İnsan; çocuk, anne, babasını tarif ederken zaman yetmez, günler, haftalar, aylar alabilir. Ama kısa bir şey söylemek gerekirse Trabzonspor sevgisi anlatılmaz, yaşanır diyebilirim” dedi.

Trabzonspor’da antrenör olduktan sonra ilk hedefini gerçekleştirdiğini belirten başarılı teknik adam, bundan sonraki süreçte kendisine güvenen kişileri mahcup etmemek istediğini ve Trabzonspor’u hak ettiği yere taşımak adına elinden gelen çabayı göstereceğini belirtti. Göreve gelmesinin ardından taraftarların kafasında acaba gibi soru işaretleri olabileceğini de açık yüreklilikle dile getiren Hüseyin Çimşir, kendisinin de taraftar olması halinde bu şekilde düşünebileceğini fakat önyargısız bir şekilde kendisine yaklaşılarak gelecek başarılar ile birlikte oyuncu, taraftar ve teknik adam birlikteliğini yakalayabileceklerini söyledi.

Türkiye ve Dünyayı yakından takip eden bir aile olarak Türkiye, İstanbul’dan Türkiyeden ve dünyadan tüm haberleri, son dakika gelişmelerini ve haber niteliği taşıyan tüm bilgileri okuyucularımızla paylaşmak ve onlara doğru ve tarafsız haberleri sunmak amacı ile yola koyulduk.