Gündem Haberleri

FLAŞ FLAŞ! İçişleri Bakanı Süleyman Soylu istifa etti!

Bugün 2 ayrı gazeteye demeç veren İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, sokağa çıkma yasağında 2 saatlik insanların sokağa çıktığı süreçle ilgili eleştirileri kabul ettiğini söylemişti. Sorumluluğun kendisine ait olduğunu söyleyen Süleyman Soylu, akşam 22:00 sularında Twitter'den yaptığı açıklamada İçişleri Bakanlığı'ndan istifa ettiğini açıkladı. 

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu yaptığı açıklamada sokağa çıkma yasağıyla sorumluluğun tamamen kendisine ait olduğunu ve mükemmel yürütülen bir süreçte ortaya çıkan görüntülerin süreçle uyuşmadığını ifade ederek Cumhurbaşkanı’nın affına sığınarak istifa ettiğini açıkladı.

Haber kaynakları Süleyman Soylu’nun Cumhurbaşkanı’yla istişare etmeden bu kararı aldığı yönünde. Sosyal Medyada da Süleyman Soylu’nun istifasına büyük bir tepki var. Bir çok vatandaş Süleyman Soylu’nun istifasıyla ilgili üzüntülerini dile getirerek, Soylu’nun görevinin başında kalmasını istediklerini ifade ettiler.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Süleyman Soylu’nun istifasını kabul edip etmeyeceği merak ediliyor. Eğer istifasını kabul ederse, Erdoğan’ın Süleyman Soylu’yla ilgili ne açıklama yapacağı da ayrı bir merak konusu. Özellikle terörle ve uyuşturucuyla mücadelede bakanlığı sırasında üst düzey başarılara imza atan Süleyman Soylu, hükümetin en beğenilen bakanlarının başında geliyordu.

Korona Virüs sürecinde özellikle İçişleri Bakanı, Sağlık Bakanı ve Hazine Maliye Bakanı’nın üstünde çok yük olduğu biliniyordu. Cuma günü açıklanan sokağa çıkma yasağı kararı sonrası halkın sokaklara dökülmesi ve izdiham yaşanması nedeniyle sert eleştirilere maruz kalan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun istifa kararı herkes için süpriz oldu.

Takvim Gazetesi yazarlarından Zafer Şahin CNN TÜRK canlı yayınında Süleyman Soylu’nun istifasıyla ilgili değerlendirmesinde, AK Parti kaynaklarından edindiği bilgiye göre Soylu’nun istifasıyla ilgili Külliyeyi bilgilendirdiği ve fısıltı gazetesinin öğlenden sonradan itibaren Süleyman Soylu’nun istifa edeceği söylentilerinin dolaştığı belirtiliyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Süleyman Soylu’nun sokağa çıkma yasağıyla ilgili istifası sonrası ne adım atacağı merak ediliyor. Ya Cumhurbaşkanı Erdoğan Süleyman Soylu’nun istifasını kabul etmeyerek görevine devam etmesini isteyecek, yada Cumhurbaşkanı yeni İçişleri Bakanı’nın kim olduğunu açıklayacak.

Korona Virüsle mücadele eden Türkiye’de İçişleri Bakanı’na büyük görevler düşüyor. Bu yüzden Cumhurbaşkanı’nın kararını bu gece açıklaması bekleniyor. Taseronhaber.com olarak süreci takip ediyoruz ve gelişmelerden sizleri haberdar edeceğiz.

Kerem Dinç

1990 yılında İstanbul’un Kadıköy ilçesinde doğdu. 2008 yılından itibaren ekonomi ile ilgilenmektedir.
İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı